Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rower miejski bardzo popularny

Już 100 tys. razy mieszkańcy Radomia i turyści wypożyczyli Radomski Rower Miejski. Najaktywniejszy z nich skorzystał z oferty w tym roku 316 razy.

- Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, Radomski Rower Miejski szybko zaskarbił sobie przychylność mieszkańców. Nie bez znaczenia jest też prorowerowa polityka władz miasta - budowa ścieżek rowerowych i uprzywilejowanie ruchu rowerowego na wielu ulicach w centrum Radomia - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, która wdrożyła projekt i zajmuje się kompleksową obsługą Radomskiego Roweru Miejskiego.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia, nie kryje zadowolenia z odzewu, z jakim spotkało się uruchomienie roweru miejskiego. - Duża liczba wypożyczeń pokazuje, że był to projekt oczekiwany przez radomian. Rower doskonale sprawdza się jako alternatywny środek transportu dla osób dojeżdżających do pracy czy do szkoły. Widać również, że wielu radomian jeździ rekreacyjnie. Wszystkie nasze działania dla rowerzystów to element budowy miasta nowoczesnego, przyjaznego dla mieszkańców, oferującego wysoką jakość życia - mówi.

W Radomiu jest 26 stacji Radomskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców oddano 260 pojazdów, w tym dwa familijne i dwa tandemy.

- W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się już ponad 11 tys. użytkowników. Najaktywniejszy z nich wypożyczył w tym roku rower 316 razy. Jak dotąd, mieszkańcy Radomia najchętniej wypożyczali rowery w maju. Tylko w ciągu jednego miesiąca wypożyczono wtedy jednoślady 34 517 razy. 19 maja padł rekord wypożyczeń - jednego dnia było ich aż 1822! Średni czas jednego wypożyczenia to 20 minut i 41 sekund - informuje Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska SA.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń to: Żeromskiego/pl. Konstytucji 3 Maja, Traugutta/Dworzec PKP, Malczewskiego/Wernera (Mauzoleum D. Czachowskiego), Krasickiego-Zalew Borki, Chrobrego/Uniwersytet.

Najpopularniejsze trasy: Żeromskiego/pl. Konstytucji 3 Maja do Traugutta/Dworzec PKP, Traugutta/Dworzec PKP do Żeromskiego/pl. Konstytucji 3 Maja, Traugutta/Dworzec PKP do Żeromskiego/Zborowskiego, Żeromskiego/Zborowskiego do Traugutta/Dworzec PKP, Limanowskiego/Pawia do Krasickiego-Zalew Borki.

- Z Radomskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie: RadomskiRowerMiejski.pl i wpłacić 10 zł opłaty inicjalnej, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia. Rower można wypożyczyć, podchodząc do terminala i wpisując numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego jednośladu. Można też skorzystać ze specjalnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która nie wymaga każdorazowego logowania w systemie i umożliwia wypożyczanie roweru w kilka sekund. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę - 3 zł, a za trzecią i każdą następną - po 4 zł - przypomina M. Pogorzelski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama