Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bez wakacji od Pana Boga

To czas, kiedy w pięknie przyrody można łatwiej kontemplować Stwórcę.

Przypomniał o tym na antenie Radia Plus Radom bp Henryk Tomasik. W miesiącach wakacyjnych może pojawić się pokusa zafundowania sobie "wakacji od Pana Boga". Jednak nie wolno zapominać, że wierzymy przez cały rok. To, że latem zwalniamy, znajdujemy więcej czasu dla siebie i swoich bliskich, wyjeżdżamy, a czasem oddajemy się błogiemu lenistwu, którego brakuje nam wśród codziennych obowiązków, nie daje nam usprawiedliwienia dla braku modlitwy, czy rezygnacji z udziału we Mszy św. Szczególnie, że w wakacje również mamy za co dziękować Stwórcy i o co Go prosić.

Ordynariusz zachęcał, by mając więcej czasu, poświęcić go na lekturę, także książek religijnych. Przypomniał, że letnie miesiące dla wielu to czas szczególnie wytężonej pracy: - Wyrażenie "wakacje" jest naprawdę wieloznaczne. W tym czasie, gdy wiele rodzin będzie korzystało z czasu wolnego, rolnicy, sadownicy będą bardzo ciężko pracowali.

Życząc wszystkim, którzy korzystają z letniego wypoczynku, nabrania sił, bp Henryk zachęcał do kontemplacji przyrody tak, jak to napisał nasz poeta Jan Kasprowicz:

„Ta jedna licha drzewina -

Nie trzeba dębów tysięcy! -

Z szeptem się ku mnie przegina:

„Jest Bóg i czegóż ci więcej?!”

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy