Nowy numer 3/2019 Archiwum

Czy już masz swojego posła?

Wieczorem w Radomiu odbył się protest przeciwników ustawy o Sądzie Najwyższym.

Protest rozpoczął się o 21.00 przed budynkiem Sądu Okręgowego przy ul. Piłsudskiego. Organizatorzy zapowiadali, że ma on charakter apolityczny. Uczestnicy wielokrotnie skandowali hasła: "Chcemy weta!" i "Konstytucja!".

Wobec nabrzmiałych nastrojów, wracamy do akcji "Gościa Niedzielnego", także apolitycznej - "Spuszczamy powietrze z polityków". To modlitwa za wylosowanego posła. Może się okazać, że niekoniecznie lubianego.

Jak to zrobić? Po wejściu na stronę pod zdjęciem z prawej strony w czerwonym prostokącie zobaczymy napis: "Bierzesz udział". Po kliknięciu nań losowo otrzymamy imię i nazwisko posła oraz informację, do którego klubu należy. To za niego podejmujemy modlitwę. To może być np. dziesiątka Różańca lub inna modlitwa. Może to być też jakiś uczynek pokutny, np. post.

- Nie chodzi tu tylko o mechanizm psychologiczny, ale o to, że taka jest istota modlitwy. Ostatecznie chodzi o to, żeby Pan Bóg sam zadziałał w tej sprawie. Jestem przekonany, że to jest najwłaściwsza droga do rozwiązywania problemów społecznych - mówi Franciszek Kucharczak, szef portalu gosc.pl.

Koniec akcji to moment, w którym organizatorzy uznają, że sytuacja do tego dojrzała.

Jeśli chcesz wejść w inicjatywę, kliknij TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy