Nowy numer 44/2020 Archiwum

Czy już masz swojego posła?

Wieczorem w Radomiu odbył się protest przeciwników ustawy o Sądzie Najwyższym.

Protest rozpoczął się o 21.00 przed budynkiem Sądu Okręgowego przy ul. Piłsudskiego. Organizatorzy zapowiadali, że ma on charakter apolityczny. Uczestnicy wielokrotnie skandowali hasła: "Chcemy weta!" i "Konstytucja!".

Wobec nabrzmiałych nastrojów, wracamy do akcji "Gościa Niedzielnego", także apolitycznej - "Spuszczamy powietrze z polityków". To modlitwa za wylosowanego posła. Może się okazać, że niekoniecznie lubianego.

Jak to zrobić? Po wejściu na stronę pod zdjęciem z prawej strony w czerwonym prostokącie zobaczymy napis: "Bierzesz udział". Po kliknięciu nań losowo otrzymamy imię i nazwisko posła oraz informację, do którego klubu należy. To za niego podejmujemy modlitwę. To może być np. dziesiątka Różańca lub inna modlitwa. Może to być też jakiś uczynek pokutny, np. post.

- Nie chodzi tu tylko o mechanizm psychologiczny, ale o to, że taka jest istota modlitwy. Ostatecznie chodzi o to, żeby Pan Bóg sam zadziałał w tej sprawie. Jestem przekonany, że to jest najwłaściwsza droga do rozwiązywania problemów społecznych - mówi Franciszek Kucharczak, szef portalu gosc.pl.

Koniec akcji to moment, w którym organizatorzy uznają, że sytuacja do tego dojrzała.

Jeśli chcesz wejść w inicjatywę, kliknij TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama