Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pokibicuj Grandioso

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso bierze udział w konkursie muzycznym w Holandii. Można jej kibicować na żywo.

Konkurs World Music Contest odbywa się co 4 lata w holenderskim Kerkrade. Radomska orkiestra jest jedyną reprezentantką Polski. Co więcej, od ponad 30 lat nie było tam żadnego zespołu z Polski. W tym roku rywalizować będzie 260 orkiestr z 32 krajów.
- Można będzie nam pokibicować na żywo za pośrednictwem transmisji: https://www.wmc.nl/nl/live. Jest dostępna za darmo - zachęca do oglądania Dariusz K. Krajewski, dyrygent orkiestry. Występy konkursowe, które będą transmitowane, odbędą się w sobotę 22 lipca o godz. 11 - show i 15.30 - parada marszowa.

Poza transmitowanymi konkurencjami Grandioso wystąpi jeszcze w konkursie koncertu w niedzielę, 23 lipca o godz. 10 oraz dwukrotnie przed holenderską publicznością.

- Udział Grandioso w WMC poprzedziły przygotowania w Radomiu oraz warsztaty w Słubicach, gdzie daliśmy koncert oraz zaprezentowaliśmy pokazy show i parady marszowej - mówi dyrygent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama