Nowy numer 04/2020 Archiwum

Chyba spuściliśmy odrobinę powietrza

Robiłem, co mogłem, by rozpropagować akcję "Spuszczamy powietrze z polityków", a przede wszystkim sam się w nią włączyłem.

Na jednej z niedzielnych Mszy św., gdzie na koniec mówiłem o naszej akcji, dostrzegłem jednego ze znanych mi posłów. Widziałem, że uśmiechał się, gdy powiedziałem, że spuszczać powietrze nie znaczy, że chcemy ich nakłuwać czy rozkręcać im wentyle. Zachęcałem, by modlitewnie wesprzeć parlamentarzystów. Przypominałem, że jeśli trafi się nam poseł, którego niekoniecznie lubimy, tym lepiej. Módlmy się za niego jeszcze bardziej.

Potem zajrzałem na profil tego posła i widziałem, że polubił naszą akcję i podawał ją dalej.

Po Mszy św. i później miałem sygnały, że akcja jest trafiona. Ludzie zaczęli wybierać osoby do modlitwy.

Kościół, a przede wszystkim duchowni, świadomie rezygnują z obecności w czynnej grze politycznej. Owszem, trafiają się monity, byśmy reagowali, ale te bywają potem wykorzystywane instrumentalnie niczym noże, by ciąć doraźnych przeciwników naszymi ostrzami.

Ale tu, jako tarcza, staje modlitwa.

Jako obywatel mam swoje jasno zdefiniowane poglądy. I jako taki włączyłem się w tę akcję. Losowanie przydzieliło mi parlamentarzystę, a może parlamentarzystkę. Nie zdradzam. Jest osobą z listy, a może list, które nie były mi bliskie. Ale codziennie polecam tę osobę w modlitwie i robię to wielokrotnie. Czasem jest to „Pod Twoją obronę” odmawiane po obudzeniu, a czasem część brewiarza. Wręcz czuję, że uchodzi powietrze. Nie z nich, ale przede wszystkim ze mnie.

Jeśli ktoś chce jeszcze włączyć się w akcję, niech kliknie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Maluczki
  26.07.2017 12:56
  Ksiądz spuszczał, a spuścił Duda! Dyda spuścił powietrze chcącym Polskę z powrotem zrobić Polską. Teraz Polska sflaczeje do reszty!
 • Rohirrim
  26.07.2017 13:23
  Modlitwa to dobry pomysł, tylko hasło nie teges . Może trzeba było zrobić akcję "pompujemy powietrze w polityków" ? Bo właśnie p. Dudzie zabrakło mocy i musiał się pilnie podeprzeć wątłą p. Romaszewską, a druga , pani Gersdorf właśnie oferuje mu swoje intelektualne moce, że nie wspomnę deklaracji myszki agresorki. Pompujemy, pompujemy do pionu prezydenta !!!
  doceń 3
 • Yuppa
  26.07.2017 13:23
  Wybaczcie, ale niektóre komentarze powalają mnie i ... rozbawiają! Szczególnie te, które mówią, że płacimy politykom i ... do tego musimy się jeszcze za nich modlić ! To tak jakbyśmy mówili, że mamy dzieci, płacimy na ich edukację i ... kurczę ! musimy się jeszcze za nie modlić ! tak, tak szczególnie musimy się modlić za tych którym płacimy, lub na których płacimy, szczególnie za nasze dzieci. A czemu nie...! Zjeżdżam z tematu - ale... Właśnie szczególnie powinni się modlić rodzice katoliccy za swoje dzieci wychowane w katolickich domach, bo mamy oto syndrom coraz częstszy - DDK = dorosłe dzieci katolików. Wychowane w wierzących i praktykujących domach katolików, które odeszły od Kościoła. Mamy się modlić za każdego spotkanego, a tym bardziej za tych, których Pan Bóg złożył w nasze ręce i sprawił, że korzystają z naszych pieniędzy.
  doceń 6
 • Fidel Castro
  27.07.2017 08:56
  Przepraszam bardzo,ale porównanie dzieci do polityków, jest dla mnie obraźliwe.Nigdy nie będę prosił u Boga za jakimś politykiem w ten sam sposób,jak proszę za swoimi dzieciakami.To jakby porównywać kwiatek i kaktus. Pan Jezus nie brał na swoje kolana polityków i nie mówił: "Polityk jest taki biedny, bądźcie jak on."Jezus za dużo o politykach nie mówił.A prostotę serca dziecka stawia nam za wzór. „Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, nie wejdzie do niego” (Ewangelia wg św. Marka 10, 13). Racja jest w tym iż powinniśmy się modlić za każdego kogo spotykamy w swoim życiu.Również za polityków, ludzi wpływowych, bogatych itd.Jednak ja wolę w moich myślach prosić Boga o łaskę dla kogoś innego.Dla samotnego staruszka o smutnej twarzy pełnej zmarszczek.Który utykając,małymi kroczkami wychodzi z Biedronki z reklamówką.W reklamówce ma bułki a w oczach smutek,samotność i żal.Dla mnie on jest warty modlitwy.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama