Nowy Numer 21/2019 Archiwum

500 Plus i inne świadczenia

Od 1 sierpnia można będzie składać wnioski o przyznanie 500 Plus na nowy okres zasiłkowy.

Już od 28 lipca na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, w siedzibie głównej MOPS (ul. Limanowskiego 134) oraz w 10 zespołach pracy socjalnej MOPS można pobrać druki wniosków zarówno o świadczenie wychowawcze 500 Plus, ja też świadczenia rodzinne, stypendia szkolne oraz z funduszu alimentacyjnego. W tych samych miejscach można je także składać od początku sierpnia. Jeśli chodzi o terminy, podobnie ma się rzecz ze składaniem wniosków w innych miejscowościach naszej diecezji.

Jeśli chodzi o 500 Plus, dla zachowania ciągłości wypłat wnioski o to świadczenie należy składać do końca października. W największym mieście naszej diecezji w ubiegłym roku o takie świadczenie ubiegało się 19 tys. osób.

- Osoby ubiegające się o kilka świadczeń powinny złożyć wszystkie wnioski jednocześnie, co wyeliminuje kilkakrotne czekanie w kolejkach. Ważne, by wnioski były wypełnione - radzi Marcin Gierczak, dyrektor radomskiego MOPS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL