Nowy numer 7/2019 Archiwum

Nowa dyrektor ROK

Wszystko wskazuje na to, że Natalia Rogińska pokieruje Radomską Orkiestrą Kameralną.

Przed jej oficjalnym powołaniem prezydent Radosław Witkowski musi jeszcze zasięgnąć opinii związków zawodowych oraz stowarzyszeń muzycznych.

Pani Natalia ma 31 lat. Ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku instrumentalistyka. Jest skrzypaczką. Oprócz Polski koncertowała m.in. w Niemczech, Austrii, Szwecji i Chinach, współpracowała z takimi artystami, jak Krzysztof Penderecki, Vadim Brodski, Jerzy Maksymiuk, Edyta Geppert, Krystyna Prońko, Michał Bajor. Pracowała m.in. w Orkiestrze Kameralnej "Wratisłavia", Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej "Leopoldinum" i Radiowej Filharmonii "New Art" w Łodzi.

Była założycielem i koncertmistrzem Lubińskiej Orkiestry Kameralnej "YanTa", pracowała też jako dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie. Od 2011 roku jest muzykiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL