Nowy numer 2/2021 Archiwum

Duchowo też można pielgrzymować

Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę jest jedną z najliczniejszych w kraju - liczy około 7 tys. osób. Ale do tej liczby trzeba jeszcze dodać pątników duchowych.

Jest wiele osób, które - z różnych powodów - nie mogą wybrać się pieszo na Jasną Górę z diecezjalną pielgrzymką. Kolumny: dwie z Radomia, Starachowic i Skarżyska-Kamiennej wyruszają 6 sierpnia, opoczyńska dołączy do nich 9 sierpnia. - Ludzi chorych, w podeszłym wieku, osoby niepełnosprawne, niemających urlopu czy zobowiązanych do opieki nad bliźnimi zapraszamy do wzięcia udziału w duchowym pielgrzymowaniu. Patronuje mu św. Jan Paweł II. Codziennie w intencji tych osób będę sprawował Mszę św., a przed obrazem Pani Jasnogórskiej ofiaruję Bogu to pielgrzymowanie. Duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania w przeżywanie rekolekcji w drodze - mówi ks. Mirosław Kszczot, dyrektor diecezjalnej pielgrzymki.

Zapisy prowadzone są w parafiach. Listy uczestników należy przekazać na adres: ks. Mirosław Kszczot, parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Starokrakowska 144, 26-600 Radom lub pocztą elektroniczną: miroslawkszczot@o2.pl.

Plan dnia pielgrzyma duchowego:

  • Modlitwy poranne, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP;
  • Udział w porannej lub wieczornej Mszy św. albo przynajmniej komunia duchowa;
  • W południe "Anioł Pański" w podanych intencjach;
  • Różaniec, Litania Loretańska;
  • Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego (najlepiej o 15.00);
  • W piątki: praktyki pokutne, postne, chwile milczenia, czyny miłosierdzia chrześcijańskiego;
  • Wieczorny Apel Jasnogórski o 21.00.

Modlitwa pielgrzyma:

Wszechmogący Wieczny Boże, Ty niegdyś dla ludu wędrującego przez pustynię byłeś wodzem i drogą, otaczaj opieką tych wszystkich, którzy podjęli się trudu pieszej pielgrzymki, daj im szczęśliwie dojść do tronu Jasnogórskiej Pani i dopomóż bezpiecznie powrócić do domów. Najlepszy nasz Ojcze, Ty przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym prowadzisz do siebie swój Kościół pielgrzymujący na ziemi, dozwól abyśmy Ciebie szukali ponad wszystko i zawsze kroczyli w naszej ziemskiej pielgrzymce drogą Twoich przykazań. Panie nieba i ziemi, Ty nam dałeś Najświętszą Maryję Pannę jako wzór do naśladowania. Spraw, abyśmy w Nią wpatrzeni, postępowali drogą nowego życia. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama