Nowy numer 4/2021 Archiwum

Biegiem na Jasną Górę

Za 4 dni wyruszy sprzed gmachu radomskiego seminarium 6. Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa Radom-Częstochowa.

W tym roku w pielgrzymce weźmie udział 40 osób. Jak co roku, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do biegowej asysty na 9-kilometrowej trasie Radom WSD, ul. Młyńska - Kowala.

W grupie biegaczy są weterani pielgrzymek biegowych oraz kilkoro debiutantów. Pobiegnie 9 pań, a najstarsi uczestnicy, 68-latkowie, to Tadeusz Tymirski i kierownik pielgrzymki Tadeusz Kraska.

- Trasa pielgrzymki, sposób organizacji biegu pozostają bez zmian. Biegniemy w systemie 15-minutowych zmian sztafetowych oraz odcinkami biegu wspólnego. Biegniemy do Jasnogórskiej Pani, każdy ze swoimi intencjami, podziękowaniami, prośbami, a podczas tych szczególnych biegowych rekolekcji towarzyszą nam modlitwa, śpiew oraz tegoroczne hasło: "Idźcie i głoście" - informuje T. Kraska. - Nocujemy w szkołach - w Kapałowie k. Radoszyc i Przyrowie k. Świętej Anny. Pierwsze dwa dni to intensywny bieg, pokonujemy wtedy prawie 200 km trasy. Jest to niełatwe wyzwanie, a największym problemem nie jest - wbrew pozorom - pokonywanie odcinków biegowych, lecz zakwaszenie organizmu wynikające z braku możliwości właściwej regeneracji w czasie przerw między sztafetowymi zmianami. Trzeciego dnia pokonujemy biegiem około 22 km, uczestniczymy w Mszy św. w Mstowie, a stamtąd już pieszo, wspólnie z pieszą pielgrzymką diecezjalną, wchodzimy do Częstochowy.

W tym roku opiekę duchową pielgrzymki sprawował będzie ks. Piotr Popis, pełniący posługę misyjną w Zambii, pomysłodawca i współorganizator pierwszych pielgrzymek biegowych.

Pielgrzymka rozpocznie się 11 sierpnia, w piątek, o 8.00 Mszą św. w Wyższym Seminarium Duchownym. Po niej, około 9.00, start całej grupy sprzed seminarium. W Kowali nastąpią krótka odprawa i pożegnanie osób, które towarzyszą pielgrzymce.

Pielgrzymi dziękują dealerowi Peugeota MiR Prasek za oddanie kolejny już raz do dyspozycji 3 mikrobusów.

Patronem honorowym 6. Diecezjalnej Pielgrzymki Biegowej jest bp Henryk Tomasik. Patronat medialny sprawują Radio Plus oraz redakcja "Gościa Niedzielnego".

Organizatorem tegorocznej pielgrzymki jest Stowarzyszenie "Biegiem Radom!", kierownikiem pielgrzymki - Tadeusz Kraska, kierownikiem trasy - Piotr Grabowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama