Nowy numer 4/2021 Archiwum

Co można robić w parku pod gwiazdami?

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia przygotował dla mieszkańców Radomia spotkania w Parku Kościuszki w letnie popołudnia i wieczory.

Dużym powodzeniem cieszyły się te o wdzięcznej nazwie „Radomski taniec pod gwiazdami”. Ale takie wieczorne spotkanie to nie tylko taniec. Na scenie prezentowali się różni artyści, przypominając zebranym znane i lubiane przeboje. A chętnych do udziału w tych wydarzeniach nie brakowało, bo to przecież idealna propozycja dla tych, którzy w czasie wakacyjnych dni pozostali w mieście. Wśród tańczących zdecydowana większość to osoby w wieku emerytalnym, ale tych młodszych i bardzo młodych też nie brakowało. Wszystkich łączyło to coś – chęć do tańca i zabawy. Było to widać, bo ustawiony przed muszlą koncertową podest, zapełniał się bardzo szybko kolejnymi roztańczonymi parami.

- Wnuki wyjechały na wakacje, a my jeździmy w ciągu dnia na działkę i wieczorem, gdy jeszcze mamy siłę, przychodzimy tu do parku. Takie spotkania to bardzo dobry pomysł. Spotykamy tu zawsze różnych znajomych. Porozmawiamy sobie, potańczymy, posłuchamy muzyki. No i jest to na kieszeń emeryta, bo wstęp jest wolny - uśmiecha się pani Irena Zając. Jej mąż, Stanisław, skinieniem głowy „podpisuje się” pod tą wypowiedzią.

Już dziś rozpoczyna się kolejny cykl imprez w muszli koncertowej i jej najbliższym otoczeniu. O 17.00 zaprezentuje się Teatr Piosenki„Młyn”. To laureaci ogólnopolskich festiwali m.in. Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia 2016. Specjalizują się w programach słowno-wokalnych z nutą dobrego, literackiego kabaretu. Towarzyszy im bogata sekcja instrumentalna. W piątek 11 sierpnia o 18.00 kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Parkowa Fest Rock 2017 Made by Łaźnia, czyli trzeci koncert konkursowy. Wystąpią zespoły: The Poks z Krakowa, Animators z Katowic oraz Crimson Rockets z Warszawy.

W niedzielę, 13 sierpnia, o 17.00 koncert „Miłość Ci wszystko wybaczy…”. Usłyszymy szlagiery, czardasze i romantyczne ballady w wykonaniu Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył (sopran), Andrzeja Płonczyńskiego, legendarnego akompaniatora m.in. Anny German i popularnego „Podwieczorku przy mikrofonie” (piano) oraz Łukasza Ciecierskiego (baryton).

Również w niedzielę o 21.00 w ramach cyklu Kino na Leżakach na placu przed urzędem miejskim od strony ul. Żeromskiego organizatorzy zapraszają na komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże”.

Taniec tańcem, ale można też spotkać znajomych i porozmawiać   Taniec tańcem, ale można też spotkać znajomych i porozmawiać
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama