Nowy numer 46/2018 Archiwum

Bałtyckie Pszczoły na Air Show

Łotewska grupa akrobacyjna Baltic Bees (Bałtyckie Pszczoły) poinformowała na swojej stronie internetowej, że wystąpi podczas tegorocznych pokazów Air Show 2017.

Zespół powstał w 2008 r. i tworzy go 6 pilotów. Niekiedy występują w składzie 5-osobowym. Po raz pierwszy wystartowali 26 lipca 2009 r. w samoloty, a 4 dni później dali swój pierwszy pokaz dla publiczności podczas Tukums Air Show. Bazą Baltic Bees jest łotewskie lotnisko w Tukums. Piloci latają na samolotach L-39C albatros, odrzutowcach szkolno-szturmowych, produkowanych najpierw w Czechosłowacji, a potem w Czechach.

Baltic Bees występowali już w Radomiu. Było to podczas pokazów Air Show w latach 2013 i 2015.

Bałtyckie Pszczoły to niejedyna ekipa zagraniczna na tegorocznych pokazach w Radomiu. Organizatorzy informują, że wystąpią m.in. zespoły z Austrii, Hiszpanii, Rumunii, Ukrainy, USA i Włoch.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy