GN 49/2018 Archiwum

Możemy pomóc ofiarom burz i nawałnic

Bp Henryk Tomasik zachęca do zbiórki pieniędzy, a radomska Caritas zaprasza wolontariuszy na obóz wsparcia na tereny dotknięte kataklizmem.

Ordynariusz radomski wystosował komunikat, w którym prosi o finansowe wsparcie dla poszkodowanych w wyniku ostatnich burz i nawałnic. Oto jego treść:

"Czcigodni Księża,
Drodzy Diecezjanie,

Z wielu stron Polski płynie pomoc dla poszkodowanych w wyniku zniszczeń spowodowanych przez burze i nawałnice w kilku województwach naszej ojczyzny. Włączając się w dzieło pomocy, należy we wszystkich kościołach naszej diecezji przeprowadzić zbiórkę do puszek w niedzielę 27 sierpnia 2017 r.

Proszę o pilną wpłatę zebranych ofiar w kasie Caritas lub na konto Caritas radomskiej: 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem: »Wichura« albo w kasie kurii.

Zachęcamy także do ogólnopolskiej akcji pomocy poprzez wysyłanie SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Bp Henryk Tomasik"

Z kolei ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, zaprasza chętnych do wyjazdu na obóz, gdzie wolontariusze będą pomagać na terenie dotkniętym skutkami burz i nawałnic. - Widząc ogromną potrzebę wsparcia osób poszkodowanych, Caritas Diecezji Radomskiej wraz z Caritas Polska zapraszają chętnych wolontariuszy na obóz wspierający poszkodowanych. Organizujemy dojazd, wyżywienie i zakwaterowanie dla pełnoletnich wolontariuszy, którzy zostaną skierowani przez miejscowe sztaby do pomocy w pracach porządkowych. Zależy nam na osobach odpowiedzialnych, dlatego zgłoszenia przyjmujemy tylko przez księży lub od osób wyznaczonych przez proboszcza w sekretariacie Caritas Radom w godz. 8-16 do 23 sierpnia (!) lub telefonicznie: (48) 365 29 28, (48) 365 29 28. Termin obozu: 27 sierpnia - 2 września. Więcej informacji przekażemy bezpośrednio zainteresowanym - mówi ks. Kowalski.

  O obozie wsparcia opowiada ks. Robert Kowalski
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Czytaj także:

Katowice: Pomóżmy poszkodowanym

Koszalin: Z pomocą ofiarom żywiołu

Lublin: Lubelska Caritas na pomoc ofiarom nawałnic

Wrocław: Abp Kupny apeluje o pomoc

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Gość
  18.08.2017 21:56
  Rekordowo niski deficyt budżetowy i żebranina ?
  doceń 0
 • Gość
  19.08.2017 09:47
  A skąd mam wiedzieć czy moje datki nie pójdą na korytarze dla tzw uchodzców islamskich?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy