Nowy numer 46/2018 Archiwum

Tornister pełen uśmiechów

To ogólnopolska akcja, poprzez którą Caritas u progu nowego roku szkolnego chce wesprzeć dzieci z ubogich rodzin.

U nas prowadzi ją Caritas Diecezji Radomskiej. - W przygotowanych plecakach znajdą się m.in. zeszyty, mazaki, kredki, bloki rysunkowe, farby czy piórniki. Warunkiem uzyskania pomocy jest dochód na członka rodziny nieprzekraczający 450 zł. Do dochodu nie wlicza się pieniędzy z programu 500 Plus. Dodatkowo wymagane jest zaświadczenie od proboszcza świadczące o trudnej sytuacji danej rodziny. Wyprawki szkolne w siedzibie radomskiej Caritas (ul. Kościelna 2) wydawane będą 30 sierpnia od 9.00 do 12.00 - informuje ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

W tym roku radomska Caritas poszerza akcję o wsparcie dla dzieci z Zambii, gdzie jako misjonarz pracuje ks. Piotr Popis, kapłan z naszej diecezji. Dla tych dzieci Caritas przygotowała 20 szkolnych kompletów, które zostaną wysłane do Afryki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy