Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bp Henryk Tomasik składa życzenia i daje dyspensę

Ordynariusz radomski mówi, że wychowanie to obdarowywanie człowieczeństwem.

Bieżący tydzień to Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które przypada 8 września, a więc w piątek. - Bp Henryk Tomasik udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 8 września 2017 roku, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz spełnić uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego - informuje ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej.

Natomiast składając życzenia wzrostu w mądrości i świętości dla wszystkich uczniów, bp Tomasik składa życzenia ich nauczycielom i wychowawcom: - Wielkim Bożym darem jest czas. Czas to szansa wzrostu, szansa rozwoju. Rozpoczyna się nowy, bardzo ważny etap czasu, nowy rok szkolny. Na progu tego nowego roku szkolnego pragnę wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom świeckim i duchownym złożyć najlepsze życzenia, aby Duch Święty oświecał, prowadził, umacniał, aby owocem tej pracy były coraz bardziej dojrzałe postawy młodego pokolenia, dojrzali ludzie, dojrzali chrześcijanie. Oby przez tę pracę, pracę nauczyciela, wychowawcy pogłębiały się także relacje, relacje w naszym społeczeństwie. Życzę wszystkim nauczycielom, wszystkim wychowawcom, wszystkim katechetom, aby ten czas przyniósł także świadomość tego, że mamy wielki wkład w rozwój duchowy młodego pokolenia. Św. Jan Paweł II podczas spotkania z nauczycielami mówił, że wychowanie to obdarowywanie człowieczeństwem. Życzę tego owocnego obdarowywania prawdziwym, dojrzałym człowieczeństwem młodego pokolenia. Szczęść Boże w tej pracy!

Do tych życzeń dołącza się Krzysztof Szewczyk, pełniący obowiązki dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura w Radomiu: - Życzę i cierpliwości, i odwagi. I jeszcze mądrości, żeby wiedzieć, kiedy być cierpliwym, a kiedy odważnym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma