Nowy numer 28/2018 Archiwum

Będą śpiewy, modlitwa, świadectwa

Wydarzenie to organizowane jest już od kilku lat. Uczestniczy w nim młodzież z różnych zakątków diecezji. W tym roku odbędzie się 16 września na pl. Corazziego przy Urzędzie Miejskim. Będzie wyjątkowe, ponieważ poprzedzi go Forum Młodych, które rozpocznie się w piątek 15 września o 20.00 Wieczorem Uwielbienia w parafii św. Stefana na Idalinie. Poprowadzą go wspólnoty: Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, Przymierza Rodzin „Mamre” i Świętego Dobrego Łotra.

Drugiego dnia uczestnicy forum będą mieli spotkania w Liceum Katolickim księży filipinów przy ul. Grzybowskiej, a potem wspólnie przejdą na pl. Corazziego. Tam od 15.00 odbędą się Targi Wspólnot, a na scenie Ruch Światło–Życie poprowadzi animację. O 16.45 rozpocznie się koncert Siewców Lednicy, a po nim, o 18.00 – apel. Będzie czas na śpiew, taniec, modlitwę i świadectwa. Z koncertem „Nieziemskie Granie” wystąpią Młodzi z Winkiem. W parku im. T. Kościuszki tradycyjnie znajdzie się Strefa Modlitwy. Tam będzie można skorzystać ze spowiedzi i adorować Najświętszy Sakrament, który po 20.00 w barwnej procesji z 30 kadzielnicami zostanie przeniesiony na scenę. Spotkanie zakończą Apel Jasnogórski i błogosławieństwo.

– Zapraszamy serdecznie młodych i starszych, wszystkich, którzy chcą się pomodlić i pobawić, potańczyć i pośpiewać – mówi ks. Mariusz Wilk, duszpasterz młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma