Nowy numer 33/2018 Archiwum

Caritas posumowała akcję Wakacje 2017

Różnych form wypoczynku było bardzo wiele.

Podczas konferencji prasowej ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas, podsumował akcję "Wakacje 2017". Caritas Diecezji Radomskiej dofinansowała w wysokości 125 tys. zł. wypoczynek dla 650 osób. Korzystały z niego dzieci w parafiach całej diecezji oraz podopieczni Caritas Diecezji Radomskiej - dzieci ze świetlicy i Domu Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim. Dofinansowanie dotyczyło także wakacyjnych akcji organizowanych w mieście i jednodniowych wyjazdów. Z tej formy skorzystali podopieczni pedagogów ulicy, Centrum Nauki i Zabawy "Bajka" oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.

W Ośrodku Charytatywno-Edukacyjnym "Emaus" Caritas zorganizowała wakacje dla dzieci polonijnych. Było to możliwe dzięki wsparciu Kancelarii Senatu i marszałka Stanisława Karczewskiego. W "Emaus" przez 11 dni wypoczywało 37 dzieci z Łotwy, z Polskiego Gimnazjum w Davgapils. Dzieci zwiedzały również Polskę i uczestniczyły w zajęciach rekreacyjnych. Na ten cel przeznaczono 57 418 zł. Dotacja to 50 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma