Nowy numer 24/2018 Archiwum

Do Radomia na kręgle

Promowanie zdrowia psychicznego wśród mieszkańców Mazowsza.

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej, prowadzonych przez Caritas Diecezji Radomskiej, realizowane było zadanie publiczne „Wyjazd na kręgle”. Jego głównym przesłaniem było kształtowanie właściwych postaw społecznych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi. Projekt trwał prawie miesiąc. Jego uczestnicy brali udział w rozgrywkach w kręgle i nie bali się sportowej rywalizacji. Przy okazji promowano zdrowy styl życia wśród osób z zaburzeniami psychicznymi i aktywizowano je. Dotyczyło to głównie tych, którzy pochodzą ze wsi i małych miasteczek Mazowsza. Osoby te najczęściej czas spędzają w domach bądź w zamkniętych placówkach i nie korzystają z organizowanych imprez, przez co izolują się i wycofują z aktywnego życia.

- Chodzi o aktywne i przyjemne spędzanie czasu, upowszechnianie sportu poprzez angażowanie zawodników do współzawodnictwa i rywalizacji. Umożliwiamy osobom z zaburzeniami psychicznymi integrację ze środowiskiem społecznym, jak również uczymy je aktywnego zagospodarowania wolnego czasu - mówi Ewelina Celuch, logopeda.

Zadanie „Wyjazd na kręgle” było kontynuacją programu z poprzedniego roku, który realizowano podczas trzydniowego wyjazdu do Biskupina. - Tegoroczny projekt zamierzamy również kontynuować, żeby grupa od czasu do czasu mogła pograć w kręgle, spotkać się, by porozmawiać i przyjemnie spędzić czas - dodaje pani Ewelina.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma