Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bp Henryk Tomasik o ustawie "Zatrzymaj aborcję"

Ordynariusz radomski popiera i prosi o zaangażowanie się w zbiórkę podpisów w diecezji pod projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję".

Pasterz Kościoła radomskiego wydał specjalny komunikat. Błogosławi wszystkim, którzy walczą o prawa nienarodzonych dzieci i prosi o modlitwę. Oto treść komunikatu:

"Czcigodni Kapłani, Drodzy Parafianie!

W ostatnim czasie odbyło się 376. Zgromadzenie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, które zapoznało się z obywatelską inicjatywą ustawodawczą »Zatrzymaj aborcję«, »mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej«. Polscy biskupi poparli zbieranie podpisów pod nią i wyrazili to w oficjalnym dokumencie podsumowującym spotkanie.

Mamy zapewne w pamięci słowa naszego rodaka papieża Jana Pawła II, który tak wiele razy podkreślał, że jeśli naruszy się prawo człowieka do życia w tym momencie, w którym poczyna się on jako człowiek, godzi się pośrednio w cały ład moralny, który służy zabezpieczeniu nienaruszalnych dóbr człowieka.

Nie możemy zapominać o tym, że życie jest darem danym nam od Boga, a Kościół ma obowiązek bronić prawa do życia.

Dlatego z całego serca popieram organizowanie zbiórek podpisów pod projektem ustawy »Zatrzymaj aborcję» na terenie naszej diecezji oraz błogosławię wszystkim, którzy walczą o prawa nienarodzonych dzieci.

Jednocześnie bardzo proszę wszystkich księży proboszczów oraz Was, drodzy parafianie, o gorliwe zaangażowanie się w przedstawioną inicjatywę oraz modlitwę.

Otaczam Was modlitwą i błogosławię

Bp Henryk Tomasik"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama