GN 3/2021 Archiwum

Rusza Radomska Liga Ministrantów

Swój udział w lidze wspólnoty Służby Liturgicznej Ołtarza dekanatów radomskich mogą zgłaszać do 25 września.

Radomska Liga Ministrantów organizowana jest już czwarty raz. - Przede wszystkim chodzi nam o to, by liturgiczne zespoły młodzieżowe poprzez sport i współzawodnictwo mogły wzajemnie się poznać, współpracować i zintegrować. Spotkania ministrantów na boisku piłkarskim są świetną okazją do dobrej zabawy, zmagań sportowych, kształcenia woli i charakteru, zdrowej rywalizacji, a także modlitwy, od której będzie zaczynał się każdy mecz. Do udziału zaproszeni są chłopcy, którzy przy parafii pełnią funkcję lektorów starszych (gimnazjum, liceum), jak również w kategorii juniorów (szkoła podstawowa) - mówi ks. Daniel Glibowski, organizator wydarzenia.

Podobnie jak w zeszłym roku, wprowadzone zostanie rozróżnienie na dwie grupy. - Dziesięć drużyn, które zajęły w zeszłym roku czołowe miejsca, utworzą pierwszą ligę, pozostałe drużyny, jak również te nowo zgłoszone, swoje mecze będę rozgrywać w Drugiej Lidze - wyjaśnia ks. Glibowski.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 września pod adresem: radomskalm@gmail.com, jak również telefonicznie: 509 310 397 - ks. Daniel Glibowski. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest uiszczenie opłaty w wysokości 100 zł od drużyny. Kwota ta w całości przeznaczona zostanie na kupno nagród i dyplomów.

Spotkanie organizacyjne dla księży opiekunów oraz kapitanów drużyn seniorskich odbędzie się 26 września o godz. 20 w parafii św. Brata Alberta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama