Nowy numer 24/2018 Archiwum

Rusza Radomska Liga Ministrantów

Swój udział w lidze wspólnoty Służby Liturgicznej Ołtarza dekanatów radomskich mogą zgłaszać do 25 września.

Radomska Liga Ministrantów organizowana jest już czwarty raz. - Przede wszystkim chodzi nam o to, by liturgiczne zespoły młodzieżowe poprzez sport i współzawodnictwo mogły wzajemnie się poznać, współpracować i zintegrować. Spotkania ministrantów na boisku piłkarskim są świetną okazją do dobrej zabawy, zmagań sportowych, kształcenia woli i charakteru, zdrowej rywalizacji, a także modlitwy, od której będzie zaczynał się każdy mecz. Do udziału zaproszeni są chłopcy, którzy przy parafii pełnią funkcję lektorów starszych (gimnazjum, liceum), jak również w kategorii juniorów (szkoła podstawowa) - mówi ks. Daniel Glibowski, organizator wydarzenia.

Podobnie jak w zeszłym roku, wprowadzone zostanie rozróżnienie na dwie grupy. - Dziesięć drużyn, które zajęły w zeszłym roku czołowe miejsca, utworzą pierwszą ligę, pozostałe drużyny, jak również te nowo zgłoszone, swoje mecze będę rozgrywać w Drugiej Lidze - wyjaśnia ks. Glibowski.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 września pod adresem: radomskalm@gmail.com, jak również telefonicznie: 509 310 397 - ks. Daniel Glibowski. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest uiszczenie opłaty w wysokości 100 zł od drużyny. Kwota ta w całości przeznaczona zostanie na kupno nagród i dyplomów.

Spotkanie organizacyjne dla księży opiekunów oraz kapitanów drużyn seniorskich odbędzie się 26 września o godz. 20 w parafii św. Brata Alberta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma