Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na początek Siewcy Lednicy

Już w najbliższą sobotę 16 września w Radomiu na Placu Corazziego odbędzie się Apel Młodych - wielkie święto młodzieży, podczas którego będzie czas na świadectwa, zabawę, pieśni uwielbienia i modlitwę.

"Zostań z nami, Panie" to hasło tegorocznego Apelu Młodych. Rozpocznie się on o godz. 18 koncertem "Nieziemskie Granie", podczas którego wystąpią Młodzi z Winkiem - zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem ks. Bartłomieja Winka. W trakcie koncertu w Parku im. Tadeusza Kościuszki zaaranżowana zostanie strefa modlitwy i pojednania - miejsce na spowiedź, rozmowę z księżmi i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Adorację poprowadzą s. Julia Dubowska, świadek Cudu Eucharystycznego w Sokółce, i ks. Jakub Bartczak, raper.

- Apel Młodych stał się ważnym wydarzeniem duszpasterskim w naszej diecezji. Jest on nie tylko koncertem. Jest także modlitewnym spotkaniem. Gromadzi kilka tysięcy młodych, dzięki temu stał się ważnym elementem duszpasterstwa młodzieży oraz miejscem spotkania młodych i duszpasterzy z różnych miejsc naszej diecezji. Zachęcam również wszystkich duszpasterzy, katechetów i liderów ruchów o zorganizowanie przyjazdu na Apel Młodych. Mam nadzieję, że spotkanie będzie wielkim świętem młodzieży oraz czasem wspólnej modlitwy i refleksji - zachęca do udziału w wydarzeniu bp Henryk Tomasik.

Apel poprzedzą: Forum Młodych, od 15.30 Targi Wspólnot - na których młodzi będą mogli zdobyć informacje, kontakty i materiały od wszystkich wspólnot w diecezji - i koncert Siewców Lednicy, który rozpocznie się o 16.45.

Członkowie zespołu od 2000 r. służą Spotkaniom Lednickim komponując muzykę i modląc się nią wraz z uczestnikami. Inspirują się przy tym tekstami Pisma Świętego i słowami św. Jana Pawła II, duchowego opiekuna Spotkań Lednickich. W ten sposób powstawały utwory: "Tak, tak, Panie", "Ojciec", "Nasze oczekiwanie" i wiele innych. Siewcy są również autorami Litanii do św. Jana Pawła II, melodii Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Pieśni Pielgrzyma na ŚDM 2016 w Krakowie "Jezu, ufam Tobie!".

Zespół wydał dotąd 5 płyt: "Wybierz Chrystusa", "Tańcem chwalmy Go!", "Koronka do Bożego Miłosierdzia", "Nie lękajcie się" i "Nasze oczekiwanie". W 2016 r. zostali uhonorowani nagrodą Feniksa, przyznawaną przez Fundację Zakonu Kawalerów Maltańskich „za ewangeliczny zasiew wyrażany muzyką, śpiewem i tańcem.”

Więcej informacji na: www.facebook.com/mlodziradom.

Na początek Siewcy Lednicy  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama