GN 3/2021 Archiwum

Zostań filmowcem i reżyserem

Filmy biorące udział w festiwalu będą wykonywane przy użyciu telefonów komórkowych, aparatów lub kamer.

I Międzypokoleniowy Festiwal Filmowy „W butach mojego dziadka”, organizowany jest przez Fundację Jaskółki.PL w Radomiu i grupę filmową New Color Vision.

Festiwal jest adresowany do młodzieży szkolnej i do dorosłych w całej Polsce. Filmy biorące udział w festiwalu będą wykonywane przy użyciu telefonów komórkowych, aparatów lub kamer. Poprzez Festiwal organizatorzy chcą przybliżyć młodzieży świat pokolenia dziadków i dać możliwość zauważenia ich bogactwa, wiedzy i doświadczenia życiowego. Spojrzenia na świat oczami seniorów, odkrycia, co w życiu jest najważniejsze i skonfrontowanie ich wartości z własnymi – zderzenie dwóch światów.

Finał Festiwalu poprzedzą warsztaty filmowe on-line, które odbędą się w okresie od 18 września do 30 września. Co kilka dni będą publikowane na stronie Festiwalu kolejne kilkuminutowe filmiki warsztatu filmowego – jak zrobić film. Każdy film ma challenge z instrukcją: 1. wybierz film na stronie festiwalu, 2. Oglądasz, 3. Dostajesz wyzwanie z misją, 4. Efektem udziału w warsztatach będzie stworzenie filmu, który weźmie udział w festiwalu.

Finał Festiwalu to impreza stacjonarna. 27 października o 9.00 w największej sali kinowej Multikina w Radomiu (Galeria Rosa, ul. Chrobrego 1 w Radomiu) odbędzie się pokaz filmów z udziałem zaproszonych uczestników Festiwalu, ich dziadków lub opiekunów oraz gości, podczas której zostaną wybrane i nagrodzone najlepsze filmy.

Udział w Festiwalu dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

Wszystkie informacje dotyczące Festiwalu, regulamin i filmiki warsztatu filmowego na: www.kameraakcja.net.

Fundacja Jaskółki.PL z siedzibą w Radomiu, zajmuje się wsparciem osób „Po Stracie” najbliższego członka rodziny. W ubiegłym roku zrealizowała projekt „Po Stracie” współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Ramach Rządowego Projektu na Rzecz Aktywności Osób Starszych ASOS. Projekt był adresowany do wdów i wdowców w wieku 60 +, którzy w nieodległej przeszłości stracili współmałżonka. Cześć z osób będących wówczas uczestnikami tego projektu na trwałe związała swoją aktywność z fundacją. Troje z tych weszło w skład Rady Fundacji. Ważne było aby osoby, które tworzą fundację rozumiały jej misję. Skupione wokół Fundacji środowisko wdów i wdowców doskonale rozumie swoją sytuację i wzajemnie wspiera. Jedna z podopiecznych, powiedziała, że gdy ma gorszy dzień dzwoni do koleżanki z fundacji. Zwykle jest wówczas przez nią zapraszana do siebie. Razem gotują obiad lub pieką ciasto, rozmawiają ze sobą. One same nazywają siebie Jaskółkami. Na takim właśnie rezultacie zależało założycielowi fundacji adw. Dariuszowi Adamczykowi. Osoby samotne przestają być samotne, kiedy zaczynają ze sobą przebywać i wzajemnie sobie pomagać. Fundacja Jaskółki.PL kontynuuje swoją działalność na rzecz osób „Po Stracie”, które mogą korzystać z pomocy psychologicznej, prawnej, kulturalnej czy turystycznej. Aktualnie opiera swoją działalność na zbiórkach publicznych i darowiznach sponsorów. Sposobem na pozyskanie środków jest również powołany na wstępie - impreza charytatywna - I Międzypokoleniowy Festiwal Filmowy KAMERA, AKCJA „W Butach mojego dziadka”. Zachęcamy do przyłączenia się do dobroczynnej działalności Fundacji Jaskółki.PL i dokonywania darowizn na pomoc osobom, których dotknęła śmierć osoby najbliższej lub nagrody na uczestników Festiwalu.

Rachunek Fundacji Jaskółki.PL: 32 1050 1793 1000 0090 3073 6772.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama