Nowy numer 28/2018 Archiwum

Fundusze na kamienicę Deskurów

Zdaniem Radosława Witkowskiego, to jedna z najważniejszych inwestycji mających ożywić Miasto Kazimierzowskie.

Przebudowa zabytkowej kamienicy została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego kwotą w wysokości ponad 19,5 mln zł. - Decyzja w sprawie dofinansowania rewitalizacji kamienicy Deskurów potwierdza, że to bardzo dobry projekt, który ma szansę znacząco wpłynąć na zmianę charakteru tej części miasta. To pieniądze, które na pewno zostaną dobrze wydane. Mieszkańcy Radomia oczekują zmiany wyglądu Miasta Kazimierzowskiego. Mam nadzieję, że inwestycje, które prowadzimy, czyli rewitalizacja kamienicy Deskurów oraz ratusza, będą impulsem także dla przedsiębiorców, którzy przygotują dla mieszkańców ciekawą ofertę. Głęboko wierzę, że za kilka lat będzie to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Radomiu - mówił podczas konferencji prasowej Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

- W tym momencie jesteśmy na etapie przygotowywania wszystkich niezbędnych załączników. Myślę, że w ciągu miesiąca podpiszemy umowę w sprawie dofinansowania tej inwestycji - zapewniał wiceprezydent Jerzy Zawodnik, a wiceprezydent Konrad Frysztak poinformował, że zostały zakończone wszystkie prace rozbiórkowe, a obecnie trwa wzmacnianie fundamentów.

Neoklasycystyczna kamienica, podobnie jak większość budynków usytuowanych przy radomskim rynku, pochodzi z XIX w. Została zbudowana w latach 1824-1825. Po przebudowie znajdzie się w niej m.in. Instytut Miejski, który będzie odpowiedzialny za działania kulturalne w kamienicy i na terenie Miasta Kazimierzowskiego.

Urzędnicy apelują do mieszkańców Radomia i regionu radomskiego o przekazywanie lub wypożyczanie pamiątek związanych z kamienicą Deskurów i Miastem Kazimierzowskim. Przygotowywana jest wystawa, która ma przedstawić historię kamienicy oraz rodziny Deskurów w kontekście związków z Radomiem.

  Na obecnym etapie zostały zakończone wszystkie prace rozbiórkowe. Trwa wzmacnianie fundamentów
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma