Nowy numer 4/2021 Archiwum

Fundusze na kamienicę Deskurów

Zdaniem Radosława Witkowskiego, to jedna z najważniejszych inwestycji mających ożywić Miasto Kazimierzowskie.

Przebudowa zabytkowej kamienicy została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego kwotą w wysokości ponad 19,5 mln zł. - Decyzja w sprawie dofinansowania rewitalizacji kamienicy Deskurów potwierdza, że to bardzo dobry projekt, który ma szansę znacząco wpłynąć na zmianę charakteru tej części miasta. To pieniądze, które na pewno zostaną dobrze wydane. Mieszkańcy Radomia oczekują zmiany wyglądu Miasta Kazimierzowskiego. Mam nadzieję, że inwestycje, które prowadzimy, czyli rewitalizacja kamienicy Deskurów oraz ratusza, będą impulsem także dla przedsiębiorców, którzy przygotują dla mieszkańców ciekawą ofertę. Głęboko wierzę, że za kilka lat będzie to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Radomiu - mówił podczas konferencji prasowej Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

- W tym momencie jesteśmy na etapie przygotowywania wszystkich niezbędnych załączników. Myślę, że w ciągu miesiąca podpiszemy umowę w sprawie dofinansowania tej inwestycji - zapewniał wiceprezydent Jerzy Zawodnik, a wiceprezydent Konrad Frysztak poinformował, że zostały zakończone wszystkie prace rozbiórkowe, a obecnie trwa wzmacnianie fundamentów.

Neoklasycystyczna kamienica, podobnie jak większość budynków usytuowanych przy radomskim rynku, pochodzi z XIX w. Została zbudowana w latach 1824-1825. Po przebudowie znajdzie się w niej m.in. Instytut Miejski, który będzie odpowiedzialny za działania kulturalne w kamienicy i na terenie Miasta Kazimierzowskiego.

Urzędnicy apelują do mieszkańców Radomia i regionu radomskiego o przekazywanie lub wypożyczanie pamiątek związanych z kamienicą Deskurów i Miastem Kazimierzowskim. Przygotowywana jest wystawa, która ma przedstawić historię kamienicy oraz rodziny Deskurów w kontekście związków z Radomiem.

Na obecnym etapie zostały zakończone wszystkie prace rozbiórkowe. Trwa wzmacnianie fundamentów   Na obecnym etapie zostały zakończone wszystkie prace rozbiórkowe. Trwa wzmacnianie fundamentów
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama