Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Pogrzeb ks. Marcelego Prawicy

Żałobne uroczystości odbędą się 22 września w kolegiacie pw. św. Mikołaja w Końskich.

Radomska Kuria Biskupia wydała oficjalny komunikat: „Informujemy, że w dniu 17 września 2017 r. zmarł ks. prał. Marceli Kazimierz Prawica, długoletni misjonarz w Zambii. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w piątek, 22 września 2017 r., o 11.00 w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich. Po Mszy św. pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu”.

Ks. Marceli Kazimierz Prawica urodził się 6 września 1939 r. w Warszawie. Święcenia kapłańskie z rąk bp. Jana Kantego Lorka przyjął 8 czerwca 1963 r. w Sandomierzu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach Szewna, św. Mikołaja w Końskich i Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej. Na misje wyjechał w 1971 r. Od 1972 r. pracował w Zambii, a od 1976 r. - na placówce w Ching’ombe. W 2013 r., z okazji złotego jubileuszu święceń kapłańskich, misjonarza odwiedził bp Henryk Tomasik.

Po przejściu na emeryturę w 2016 r. ks. Prawica zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Radomiu. Ale to nie był koniec misyjnej pracy. Kapłan postanowił wrócić do Zambii na początku 2017 r. Jednakże stan zdrowia nie pozwolił na kontynuację pracy w afrykańskim buszu. Kapłan wrócił do Polski dla ratowania zdrowia i sił. Nie zdołał już wrócić do ukochanej misji.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL