Nowy numer 2/2021 Archiwum

Graj w zielone i pomagaj

Tym razem koncert i aukcja odbędą się na rzecz Zuzi Mosiołek. Zuzia ma 5 lat i wrodzoną wadę stóp. Potrzebna jest operacja.

Fundacja „Zagraj w zielone”, Caritas Diecezji Radomskiej i Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zapraszają 7 października o 18.00 do Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu na koncert Mieczysława Szcześniaka z zespołem oraz aukcję charytatywną prac polskich artystów plastyków. Wydarzenie to pod nazwą „Tworzyć by pomagać” organizowane jest po raz trzeci. Tym razem koncert i aukcja odbędą się na rzecz Zuzi Mosiołek. Zuzia ma 5 lat i wrodzoną wadę stóp. Taki przypadek zdarza się jeden na milion. Ratunkiem dla dziewczynki, aby jej stopy rozwijały się prawidłowo, jest operacja. By ją przeprowadzić potrzeba ok. 20 tys. zł. Dzieci, którym pomaga fundacja, wskazuje radomska Caritas.

Pomysłodawcą koncertów charytatywnych połączonych z aukcją prac plastycznych i ich głównym organizatorem jest Jan Kutkowski. - Razem z Rafałem Korczem założyliśmy fundację „Zagraj w zielone” i tę aukcję robimy po raz pierwszy pod szyldem fundacji. Dziękuję artystom za ich wkład i dobro. Oni przekazują te prace za darmo. W tym roku udało się nam pozyskać bardzo ciekawe dzieła w tym: Rafała Malczewskiego, ks. Władysława Paciaka, Józefa Panfila, Karola Badyny. Chciałbym podziękować sponsorom w organizacji tej imprezy. Całkiem prywatnie chciałbym podziękować swoim Rodzicom, za to, że wytrzymują moje stresy przy organizacji tego wydarzenia. Bardzo Wam dziękuję - powiedział J. Kutkowski.

Na koncert i aukcję obowiązują bilety wstępu w cenie 35 zł. Można je nabyć w siedzibie Caritas przy ul. Kościelnej w Radomiu i w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” przy ul. Żeromskiego.

Praca Zuzi znajdzie się wśród licytowanych prac   Praca Zuzi znajdzie się wśród licytowanych prac
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama