Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ruszają duchowe przygotowania do ŚDM

Każdego 22. dnia miesiąca w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu odbywają się spotkania przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży, które w 2019 r. odbędą się w Panamie.

- Spotkania rozpoczynają się o godz. 19. Najpierw będzie Msza św. w intencji ŚDM, a później spotkanie. Każde z nich będzie prowadziła inna wspólnota i inny kapłan związany z duszpasterstwem młodzieży. Na te spotkania zapraszamy wszystkich młodych i duszpasterzy. Duchowe przygotowanie rozpoczynamy od września, a już w listopadzie ruszą zapisy. Pierwszy zapisze się jak zwykle Ojciec Święty - mówi ks. Mariusz Wilk, duszpasterz młodzieży i duszpasterz akademicki.

Szacowany koszt udziału w ŚDM to 7 tys. zł. - Wiadomo, że wyjazd do Panamy, na drugi koniec świata, wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego Fundacja Młodzi Radom chce w miarę możliwości pomóc jak największej liczbie młodych w wyjeździe na ŚDM 2019 - mówi Otylia Brendel z fundacji. Fundacja Młodzi Radom powstała przy okazji Światowych Dni Młodzieży. Jej celem jest m.in. i to, żeby wspierać wszelkiego rodzaju działania młodzieżowe.

W tym roku będzie też prowadzona, podobnie jak w ubiegłym roku, akcja „Bilet dla Brata”. Składając datki, będziemy mogli wesprzeć naszych młodych diecezjan, którzy będą chcieli uczestniczyć w ŚDM.

Informacje związane z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży będzie można znaleźć na stronie www.mlodziradom.pl i na Facebooku. - To jest strona, która gromadzi całe duszpasterstwo młodzieży. Możemy tam znaleźć wszystkie wspólnoty i stowarzyszenia, które działają promłodzieżowo - wyjaśnia ks. Wilk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama