Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nabór trwa nadal

Zgłosili się do Studium Organistowskiego, bo muzyka sakralna jest ich pasją i tu chcą poszerzać swoje umiejętności. Kto chce do nich dołączyć, może to zrobić do końca października.

W siedzibie Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Radomiu przy ul. B. Prusa 6 odbyły się egzaminy wstępne. Zgłosiły się 2 osoby.

Anna Dróżdż pochodzi ze Starachowic, z parafii Świętej Trójcy. Tam przez jakiś czas śpiewała w scholi. Ukończyła szkołę muzyczną. Gra na wiolonczeli, trochę na fortepianie, keyboardzie i uczy się grać na gitarze. - Długo wybierałam swoją drogę życiową. Nie mogłam się zdecydować. Pewnego dnia podczas Mszy św. - po długiej modlitwie - coś wewnątrz mnie powiedziało, żebym właśnie w tym kierunku poszła. I jestem tu. Muzyka kościelna mnie wycisza, uspokaja. Jest dla mnie też ukojeniem jakichś smutków, trosk i dziękczynieniem Bogu. Lubię modlić się, śpiewając, bo kto śpiewa, dwa razy się modli - mówi Anna.

Marcin Jaworski na egzaminy przyjechał z Rzeczniowa. - Zdecydowałem się tutaj rozpocząć naukę, ponieważ muzyka sakralna jest moją pasją i w studium chcę poszerzyć swoje umiejętności. Z tą muzyką jestem związany od lat. Tata i bracia grają na organach. W parafii Rzeczniów gram dopiero rok, ale klimat tego miejsca i proboszcz ks. Sylwester Chodyra sprawili, że czuję się, jakbym grał tam dużo dłużej. W tej parafii czuję się jak w rodzinie - przyznaje Marcin.

Każdy, kto pasjonuje się muzyką sakralną i chce poszerzyć swoje umiejętności, może zgłaszać się do Diecezjalnego Studium Organistowskiego do końca października. Należy złożyć: podanie, życiorys, opinię od proboszcza, kserokopię świadectwa ze szkoły, kserokopię świadectwa ze szkoły muzycznej lub ogniska muzycznego (jeśli kandydat do takich uczęszczał) oraz dwa zdjęcia. Wszelkich informacji można uzyskać pod numerem telefonu: (48) 365 62 28.

Nauka w studium trwa 5 lat. Zajęcia są obowiązkowe. Dla I i II roku odbywają się w każdy poniedziałek i wtorek od 9.00 do 16.00, dla III, IV i V roku - w każdy wtorek i środę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama