Nowy numer 6/2023 Archiwum

W Radomiu są od 100 lat

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia jubileusz będą świętowały 30 września - zapraszają do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii i na konferencję naukową.

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obecne jest w Radomiu od wieku. Klasztor mieści się przy ul. Struga 31. Inicjatorem zaproszenia sióstr do Radomia w 1917 roku był ówczesny oficjał sandomierski ks. Paweł Kubicki, późniejszy biskup pomocniczy, gdyż chciał, by - zgodnie z charyzmatem - poprowadziły w mieście zakład dla dziewcząt.

Główne uroczystości związane ze 100-leciem obecności zgromadzenia w Radomiu odbędą się w sobotę 30 września w parafii Matki Bożej Miłosierdzia, w której posługują siostry. O godz. 11 Mszy św. przewodniczyć będzie bp Henryk Tomasik. Od 12.30 rozpocznie się konferencja naukowa "Stulecie zapisane miłosierdziem. Historia Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu".

Program konferencji:

12.30 - Słowo wstępne - matka Petra Kowalczyk, przełożona generalna (Warszawa),

12.40 - "Będzie, co Bóg zechce" - rys historyczny zgromadzenia przybliży s. M. Nulla Chmura ZMBW (Warszawa),

12.55 - "Bp Paweł Kubicki - pomysłodawca i założyciel radomskiego »Domu Opieki« przy ul. Kozienickiej" - ks. prał. Albert Warso (Kongregacja Nauki Wiary, Rzym),

13.10 - "Praca społeczno-duszpasterska Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu w latach 1917-2017" - ks. Michał Krawczyk (WSD, Radom).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy