Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zapraszamy - warsztaty filmowe już trwają

Masz telefon komórkowy, kamerę lub aparat fotograficzny? Jeśli tak, możesz zostać filmowcem i wziąć udział w I Międzypokoleniowym Festiwalu Filmowym "W butach mojego dziadka".

Festiwal jest adresowany do młodzieży szkolnej i do dorosłych w całej Polsce. Filmy biorące udział w przeglądzie będą wykonywane za pomocą telefonów komórkowych, aparatów lub kamer. Poprzez festiwal organizatorzy chcą przybliżyć młodzieży bogactwo świata pokolenia dziadków oraz zwrócić uwagę na ich wiedzę i doświadczenie życiowe. Chcą ich też nauczyć spojrzenia na świat oczami seniorów, odkrycia, co w życiu jest najważniejsze i konfrontowania ich wartości z własnymi (zderzenie dwóch światów).

Finał festiwalu poprzedzają warsztaty filmowe online, które rozpoczęły się 18 września, a zakończą 30 września. Co kilka dni będą publikowane są na stronie festiwalu kolejne kilkuminutowe filmiki warsztatu, jak zrobić film.

Finał to impreza stacjonarna, a zaplanowano go 27 października o 9.00 w największej sali kinowej Multikina w Radomiu (Galeria Rosa, ul. Chrobrego 1 w Radomiu). Odbędzie się wtedy pokaz filmów z udziałem zaproszonych uczestników festiwalu, ich dziadków lub opiekunów oraz gości, podczas którego zostaną wybrane i nagrodzone najlepsze obrazy.

Udział w festiwalu dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

Wszystkie informacje, regulamin i filmiki warsztatu filmowego na: www.kameraakcja.net.

I Międzypokoleniowy Festiwal Filmowy „W butach mojego dziadka” organizowany jest przez Fundację Jaskółki.PL w Radomiu i grupę filmową New Color Vision.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama