Nowy numer 2/2021 Archiwum

To będzie różańcowa sobota

Pielgrzymka do Wysokiego Koła, gwiaździste procesje i modlitwa przy granicach, a do tego zaproszenie dla wszystkich do duchowej łączności w maryjnej modlitwie.

W sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole odbędzie się X Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej. Przyświeca jej hasło: "Różaniec ratunkiem dla świata". - Zapraszam wszystkich, którzy należą do Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej, na jubileuszową pielgrzymkę. Spotkajmy się w Wysokim Kole w sobotę 7 października. Rozpoczęcie o 9.30. Jest to nasze spotkanie formacyjne, które nakreśla program duchowy na kolejny rok naszej pracy. Przeżywając 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100. rocznicę objawień w Fatimie, chcemy na nowo odczytać słowa Maryi, naszej Matki i Królowej. W tym dniu złączymy się duchowo z tymi, którzy otoczą Polskę wzdłuż jej granic modlitwą różańcową - zachęca do udziału ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium.

Jednocześnie kustosz podaje kilka ważnych informacji: - Proszę o zgłaszanie grup i liczby pielgrzymów e-mailem. W tytule proszę napisać: nazwę parafii, nazwisko księdza i liczbę osób (szymmuch@wp.pl lub tel. 48/621 51 35). Proszę również o przysyłanie danych (imię i nazwisko, parafia oraz rodzaj jubileuszu) osób, które przeżywają srebrne i złote jubileusze udziału w kołach Żywego Różańca. Chcemy im wręczyć pamiątkowe dyplomy. Na zgłoszenia grup i jubilatów czekamy do 4 października. Natomiast szczegółowe ogłoszenia organizacyjne księża otrzymali w Biuletynie Informacyjnym z kurii.

Msza św. w Wysokim Kole sprawowana będzie przy ołtarzu polowym, bez względu na pogodę, stąd organizatorzy proszą pielgrzymów o zabranie turystycznych krzesełek i zadbanie o odpowiedni strój.

Również w sobotę odbędą się Gwiaździste Procesje Różańcowe w intencji ojczyzny. W Radomiu modlitwę od strony organizacyjnej koordynuje ks. Sławomir Płusa. - Zapraszam wszystkie ruchy i wspólnoty do podjęcia tego modlitewnego trudu. Wszystkie osoby, które nie pojadą na spotkanie kół różańcowych do Wysokiego Koła oraz nie będą brały udziału w akcji Różaniec do Granic, serdecznie zachęcam do zorganizowania procesji w tym dniu. W Radomiu taka procesja rozpocznie się na Michałowie w par. bł. Annuarity o godz. 14.30. Wszelkie informacje pod numerem: 696 499 539 - zaprasza ks. Płusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama