Nowy numer 47/2020 Archiwum

Z Różańcem przeszli przez Południe

W parafii pw. Matki Odkupiciela w Radomiu od wielu lat w pierwszą niedzielę października organizowana jest procesja różańcowa - jak podkreślają wierni, to umacnia wspólnotę.

Po Mszy św., która sprawowana była o godz. 18 przed kościołem Matki Odkupiciela w Radomiu na osiedlu Południe zgromadzili się wierni, by wspólnie odmawiać Różaniec. Z modlitwą przeszli ulicami osiedla. - Różaniec to moja ulubiona modlitwa. Codziennie staram się odmawiać przynajmniej jego cząstkę - mówi parafianka Renata Pawlak. - Odkąd organizowane są procesje różańcowe, staram się w nich uczestniczyć. Modlę się wtedy w intencji mojej rodziny, ale też w ten sposób manifestuję swoją wiarę - dodaje.

W procesji wraz z wiernymi uczestniczyli duszpasterze: proboszcz ks. kan. Stanisław Kosowicz i wikariusze ks. Mariusz Krycia i ks. Dominik Dryja. - W pierwszą niedzielę października zawsze mamy procesję różańcową. Idziemy po osiedlu odmawiając tę modlitwę i śpiewamy pieśni - mówi ks. Kosowicz.

Modlitwie towarzyszą rozważania. W tym roku związane były z 100. rocznicą objawień fatimskich. - Podczas nich Matka Boża zachęcała dzieci, by odmawiały Różaniec. To przepiękna modlitwa, która ma już wielowiekową tradycję w Kościele. O jego odmawianie prosiła Matka Boża w Fatimie. Różaniec kochali papieże i zachęcali do jego odmawiania, w tym też św. Jan Paweł II – mówi ks. Kosowicz.

Jan Paweł II od początku swego pontyfikatu zachęcał do odmawiania różańca. Już w październiku 1978 roku ubiegłego wieku mówił do wiernych: „Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. [...] Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama