Nowy numer 45/2018 Archiwum

Trzeba do nich dołączyć

Bawili się, tańczyli, a przede wszystkim mówili o Bogu.

Animatorzy Ruchu Światło-Życie - 11 osób - na czele z ks. Kamilem Kowalskim i diakonem Pawłem Zubkiem podbili Szkołę Podstawową oraz Gimnazjum w Zakrzewie. Zajęcia z katechezy poprowadziła młodzież. Animatorzy podczas 45 minut lekcji przedstawiali charyzmaty Ruchu Światło-Życie i opowiadali, co dała im formacja w oazie. Bardzo podobały się wszystkim tańce integracyjne, prowadzone podczas przerw, do których włączyli się nie tylko uczniowie, ale również pracujące w szkole panie woźne.

  Tańce integracyjne porywały wszystkich
Archiwum oazy

- Każdy z nas może budować wspólnotę i każdy z nas tej wspólnoty potrzebuje, by móc się rozwijać, poznawać Boga i samego siebie, a przede wszystkim inwestować w swoje zbawienie - mówi animatorka Beata Kurowska.

Przed akcją ewangelizacyjną ks. Kamil sugerował, że być może owocem tej akcji będzie przyjście tylko dwóch nowych osób, ale podkreślał, że trzeba walczyć o każdego młodego człowieka. - Okazało się, że świadectwo młodych ludzi przyniosło naprawdę duże żniwo. Na listę zapisało się ponad 40 nowych uczniów, chętnych do formacji w parafii Zakrzew. Ale lista się nie zamyka. W każdej chwili można do nas dołączyć - zachęca ks. Kamil.

  Animatorzy opowiadali, co dała im formacja w oazie
Archiwum oazy

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy