Nowy numer 50/2018 Archiwum

Aniołowie w szydłowieckiej kolegiacie

Konkurs miał przybliżyć postać św. Michała Archanioła.

W parafii św. Zygmunta w Szydłowcu podczas Mszy św. dla dzieci pojawili się „aniołowie”. To za sprawą sióstr michalitek Ewy Gorlickiej i Magdaleny Rojek, które zorganizowały konkurs na najlepszy strój św. Michała Archanioła.

Konkurs odbył się z okazji święta świętych Archaniołów. To święto patronalne Zgromadzenie Sióstr Świętego Michała Archanioła, a konkurs miał na celu przybliżenie postaci św. Michała oraz działania aniołów w naszym życiu. Homilię wygłosił ks. Paweł Górowski. Opowiadał dzieciom o działaniach boskich wysłanników. Mszy świętej przewodniczył ks. Michał Faryna.

Po Eucharystii w sali parafialnej ks. Michał, siostry michalitki i katechetka Anna Barszcz oceniali, który strój dziecka najbardziej przypomina ten, w którym przedstawiany jest św. Michał. Przy ocenie brane były pod uwagę również atrybuty posiadane przez „aniołów” jak skrzydła, zbroje, miecze i tarcze z napisem „Któż jak Bóg”. W Konkursie wzięło udział 17 dzieci.

Siostry michalitki, które posługują w szydłowieckiej parafii, posiadają własną kaplicę w domu katechetycznym przy ul. Kamiennej, prowadzą przedszkole, świetlicę „Nazaret” i uczą religii w szkołach.

  Homilię wygłosił ks. Paweł Górowski
Archiwum parafii

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy