Nowy numer 45/2018 Archiwum

Zarażają miłością Boga

Z nowymi moderatorami planowali działania na nowy rok formacyjny.

Pierwsza po wakacjach Szkoła Animatora odbyła się w oazowym ośrodku „Betania” w Pionkach. Oprócz animatorów wzięli w niej udział ks. Krzysztof Dukielski i s. Małgorzata Kobylarz, nowi moderatorzy diecezjalni ruchu, oraz księża odpowiedzialni za poszczególne diakonie. Podczas trzydniowego spotkania był czas na podsumowanie rekolekcji wakacyjnych i planowanie działań na nowy rok formacyjny.

– Nie zabrakło również modlitwy i rozwijania indywidualnych relacji z Bogiem. Skupiając się na roli animatora i jego ideale, przypomnieliśmy sobie, że animatorem nie jest się tylko na oazie. W odniesieniu do przypowieści o siewcy zobaczyliśmy, że Jezus chce nas „rzucić światu”, jak rolnik rzucający ziarno na glebę, abyśmy głosili jego naukę służbą oraz godną postawą animatora, który posługę w ruchu ma wyrytą w sercu. Odkryliśmy, jak cenni jesteśmy w oczach Boga, słysząc, że jesteśmy źrenicą Jego oka. Z nowym zapałem wracamy do naszych parafii i miast, aby zarażać innych doświadczeniem miłości Boga – mówi Katarzyna Nowocień.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy