GN 28/2018 Archiwum

Warto do nich dołączyć

Są ogromną grupą młodych ludzi o wielkich sercach. Chcą i pomagają tym, którym pomóc trzeba.

Na pierwsze spotkanie po wakacjach do siedziby Arki przy ul. Chrobrego przyszli wolontariusze, którzy działają tu od dawna, i ci, którzy chcą dołączyć do ich grona. To cykliczne spotkania. Odbywają się w każdy czwartek o 17.00. – Przychodzą ci, którzy chcą pomagać innym, a dziś jest spotkane organizacyjne. Będziemy mówić o tym, co robimy, gdzie można dostać wolontariat systematyczny – ponieważ wolontariusz pracuje 2 godziny tygodniowo. Chodzimy m.in. do świetlic środowiskowych, domów dziecka, ośrodka dla niepełnosprawnych – mówi Hubert Banasik, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, lider dla wolontariuszy w Arce.

Maja Laskowska też jest liderką w Arce, chodzi do II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu. – Zapraszamy na nasze czwartkowe spotkania. Zawsze jest bardzo fajnie. Można się też wiele dowiedzieć i nauczyć. Każdy może do nas dołączyć i – tak jak my – pomagać innym. Spotkanie z wolontariuszami prowadziła Agnieszka Suligowska z SCM „Arka”, opiekunka wolontariatu. Uczestnicy dostali dokumenty, które obowiązują przez cały rok. To deklaracja współpracy, a wszyscy w stowarzyszeniu są ubezpieczeni. – Każde takie nasze spotkanie to również czas na integrację – podkreśla pani Agnieszka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma