Nie mijaj ich obojętnie

"Idźmy naprzód z nadzieją!" - to hasło XVII Dnia Papieskiego, który odbędzie się 8 października.

Obchodom towarzyszyć będą różne wydarzenia kulturalne, a także przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wolontariusze z PSP nr 32 w Radomiu z opiekunkami Ewą Mężyk, nauczycielką katechezy, i Aneta Stefańską, nauczycielką wuefu i świetlicy, zbiórkę pieniędzy już rozpoczęli. 13 uczniów podzielonych na grupy kwestowało na terenie os. Planty w pobliżu sklepów. - Wolontariusze podczas kwesty mają żółte chusty, legitymacje i puszki oznaczone banderolą. Jesteśmy sztabem zbiórki publicznej. Kwestę przeprowadzimy również w naszej szkole w poniedziałek. Dziś wolontariuszki informują o tym wszystkich uczniów - mówi Ewa Mężyk.

Pani Ewa jest związana z wolontariatem od 2000 r., opiekuje się Szkolnym Kołem Wolontariatu i współpracuje z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Pani Aneta opiekę nad wolontariuszami w szkole sprawuje od września. - To moja pierwsza zbiórka razem z podopiecznymi. Widzę, że dzieci bardzo się w nią angażują. Jestem bardzo dumna z naszych uczniów. Trzeba dodać, że to też dzięki pracy pani Ewy, bo to ona potrafi tak zachęcić dzieci do działania.

Zanim wolontariusze wyruszyli z puszkami na osiedle, podczas katechezy i spotkań w ramach wolontariatu dowiedzieli się o historii i działalności fundacji.

Wolontariusze podczas kwesty mają żółte chusty, legitymacje i puszki z banderolą   Wolontariusze podczas kwesty mają żółte chusty, legitymacje i puszki z banderolą
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
- Zbieramy pieniądze dla młodzieży, która jest zdolna, ale nie ma za co dalej się uczyć i rozwijać. Uczestnicząc w tej zbiórce, pomagamy fundacji - mówi Wiktoria Peryt. - Pewna pani była taka miła, że wrzuciła pieniądze do każdej puszki. Szkoda, że są i tacy, którzy przechodzą obok i udają, że nas nie widzą - dodaje Zuzanna Boruc.

W grupie z Wiktorią i Zuzanną były jeszcze Jagoda Pająk, Ola Gromska, Natalia Jelipińska i Julia Piasecka.

W innym miejscu osiedla spotkać można było kolejną grupę wolontariuszy. Aleksandra Stanik uczestniczy w takiej zbiórce już trzeci raz. - Pani Ewa mówi nam o zbiórkach i bardzo chętnie w nich uczestniczymy, żeby w ten sposób pomóc młodzieży w dalszej nauce - zapewnia.

- Zbiórka dla naszej grupy jest dość udana. Mamy nawet dwa banknoty. Staliśmy pod sklepem, więc mieliśmy duże szanse. Szkoda tylko, że dużo osób omijało nas bez słowa - podsumowuje Adam Danielewicz. Przytakują mu Tomasz Kruk, Kacper Książka, Filip Kruk i Julia Rzeszut.

Wolontariusze swoje zadanie wypełniali z uśmiechem   Wolontariusze swoje zadanie wypełniali z uśmiechem
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Program stypendialny można również wesprzeć, wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001 albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na nr 74 265 lub dzwoniąc pod nr 704 407 401.

Wiele osób wsparło datkiem fundację   Wiele osób wsparło datkiem fundację
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..