Nowy numer 50/2018 Archiwum

Wracają spotkania dla młodzieży

Pierwszym gościem i prelegentem, który nie tylko będzie mówił do uczestników, ale także z nimi rozmawiał, będzie psycholog ks. Marek Dziewiecki.

Po przerwie wracają piątkowe spotkania młodych w kościele pw. MB Miłosierdzia w Radomiu. Nie będą to już znane wielu uczestnikom "Kuźnie", ale nowa formuła, którą organizator - ks. Paweł Mańturzyk, wikariusz w parafii MB Miłosierdzia - nazywa "FaceLook".

- Spotkania pod nazwą "FaceLook" mają stworzyć przestrzeń do otwierania się na relacje, które nie będą ograniczać się jedynie do komunikatów zza ekranów smartfonów czy tabletów. Plan każdego comiesięcznego wydarzenia wyglądałby następująco: prelekcja zaproszonego gościa, który ukazywałby jeden z aspektów stosunków międzyludzkich, następnie pytania uczestników do prelegenta, adoracja, by w Bożej obecności skonfrontować poznane treści z własną kondycją, i później indywidualne rozmowy uczestników, trwające 3 minuty. Po ich upływie następowałaby rotacja rozmawiających - wyjaśnia ks. Paweł. - Pomysł skierowany jest do młodzieży, która chce w duchu wartości chrześcijańskich poznawać siebie, poznając inne osoby, oraz zawierać znajomości, przyjaźnie, a nawet - w perspektywie - dojrzałe związki.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w przyszły piątek 20 października o 18.00 w dolnym kościele. - Naszym ekspertem będzie ks. Marek Dziewiecki, psycholog, duszpasterz, znany w Polsce rekolekcjonista i prelegent - zaprasza ks. Mańturzyk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy