Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wracają spotkania dla młodzieży

Pierwszym gościem i prelegentem, który nie tylko będzie mówił do uczestników, ale także z nimi rozmawiał, będzie psycholog ks. Marek Dziewiecki.

Po przerwie wracają piątkowe spotkania młodych w kościele pw. MB Miłosierdzia w Radomiu. Nie będą to już znane wielu uczestnikom "Kuźnie", ale nowa formuła, którą organizator - ks. Paweł Mańturzyk, wikariusz w parafii MB Miłosierdzia - nazywa "FaceLook".

- Spotkania pod nazwą "FaceLook" mają stworzyć przestrzeń do otwierania się na relacje, które nie będą ograniczać się jedynie do komunikatów zza ekranów smartfonów czy tabletów. Plan każdego comiesięcznego wydarzenia wyglądałby następująco: prelekcja zaproszonego gościa, który ukazywałby jeden z aspektów stosunków międzyludzkich, następnie pytania uczestników do prelegenta, adoracja, by w Bożej obecności skonfrontować poznane treści z własną kondycją, i później indywidualne rozmowy uczestników, trwające 3 minuty. Po ich upływie następowałaby rotacja rozmawiających - wyjaśnia ks. Paweł. - Pomysł skierowany jest do młodzieży, która chce w duchu wartości chrześcijańskich poznawać siebie, poznając inne osoby, oraz zawierać znajomości, przyjaźnie, a nawet - w perspektywie - dojrzałe związki.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w przyszły piątek 20 października o 18.00 w dolnym kościele. - Naszym ekspertem będzie ks. Marek Dziewiecki, psycholog, duszpasterz, znany w Polsce rekolekcjonista i prelegent - zaprasza ks. Mańturzyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama