Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ratujemy życie

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25, 40). To motto z plakatu, który zaprasza do włączenia się w zbiórkę pieniędzy na zakup inkubatora.

- Papież Franciszek zachęca nas, byśmy zrobili jakieś konkretne dzieło miłosierdzia i wtedy powstał pomysł, by kupić urządzenie, które ratowałoby życie małych dzieci. To urządzenie może być symbolem, który jest w stanie zjednoczyć zarówno tych, którzy są za zmianą ustaw i przepisów dotyczących ochrony życia, ale także są ukłonem w stronę tych, którzy być może nie zgadzają się na taką zmianę, ale, dla których życie narodzonego dziecka jest bardzo ważne. Akcja przeprowadzana jest pod hasłem „Ratujemy życie” - mówi Andrzej Anasiak, Rycerz Kolumba Rady 14004 w Radomiu.

Zdecydowano, że tym urządzeniem, które może być konkretnym dziełem miłosierdzia jest inkubator. Rycerze w związku z planowanym zakupem zwracają się do różnych środowisk - nie tylko katolickich - do młodzieży, młodzieży szkolnej, zakładów pracy z konkretną propozycją, by dokonać zbiórki makulatury. Pieniądze otrzymane z jej sprzedaży, złożą się na zakup inkubatora. Im więcej pieniędzy uda się zebrać, tym więcej tych urządzeń będzie można zakupić. Akcja dotyczy całej diecezji i wszystkich parafii, szczególnie tych, w których działają Rycerze Kolumba. Do udziału w tym szlachetnym dziele włączyła się na zaproszenie Rycerzy Kolumba radomska Caritas.

- Rycerze Kolumba odgrywają rolę takiego mostu czy łącznika miedzy tymi, którzy są w trudnej sytuacji, a tymi, którzy chcą pomóc. Jest to dzieło, które ma zaktywizować społeczność lokalną do bardzo konkretnego działania. Kulminacja pierwszego etapu tej akcji - chcemy, żeby ona była kontynuowana cały czas na terenie diecezji - jest zaplanowana 16 listopada w sanktuarium MB Ostrobramskiej. W obecności abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski, chcemy wtedy przekazać pierwszy inkubator jednemu ze wskazanych przez bp. Henryka Tomasika szpitali - dopowiada A. Anasiak.

Inkubator, który spełnia potrzeby dziecka w pierwszym okresie życia, kosztuje około 45 tys. zł.

Obok zbiórki makulatury można również wpłacać darowizny na Konto Caritas 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem „INKUBATOR”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama