Nowy numer 45/2018 Archiwum

Bp Henryk Tomasik o Różańcu do Granic

- To nie była rzekoma demonstracja dumy katolickiej. To była modlitwa z inicjatywy ludzi świeckich - mówi ordynariusz radomski.

W „Kwadransie dla Pasterza”, na antenie Radia Plus Radom biskup Tomasik zapytany o akcję „Różaniec do Granic” powiedział, że są wartości, które mogą nas zjednoczyć. Jednocześnie wyraził zdumienie z powodu opinii, które próbowały ośmieszyć inicjatywę osób świeckich. W mediach społecznościowych można było przeczytać, że była ona "kompromitująca dla kraju i bardzo wstydliwa". Z kolei w jednym z ogólnopolskich dzienników napisano, by "zamiast legitymacji żądać od uczniów okazania różańca".

- To nie była rzekoma demonstracja dumy katolickiej. To była modlitwa z inicjatywy ludzi świeckich. Szkoda, że nie uszanowano poważnego potraktowania spraw wiary przez niektórych ludzi. Żadna z tych osób, które modliły się na różańcu, nie było świadomych, że tak to może być odczytane. Próbowano to ośmieszyć, doszukiwano się podtekstów w postawie ludzi modlących się - stwierdził ordynariusz.

Stwierdził, że była to wielka modlitwa maryjna, wielki znak polskiej religijności, wyznanie wiary i przekonanie, że przez modlitwę różańcową możemy wiele wymodlić. Przypomniał, także, że główną intencją była modlitwa za pokój na świecie i w naszym kraju.

Biskup Tomasik wyraził radość z faktu, że Polacy potrafią się mobilizować wokół tego, co jest dobre. - Zresztą pokazały to już Światowe Dni Młodzieży. Są wartości, które mogą nas zjednoczyć. Tym razem czynnikiem jednoczącym była modlitwa - podsumował bp Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Awa
  15.10.2017 15:27
  Biskup Tomasik to musi mieć ciężkie życie w tym nowoczesnym Episkopacie.
  doceń 0
 • Awa
  17.10.2017 20:14
  Co to będzie jak nam pryma suspenduje biskupa Tomasika?Cyt,,jeśli moi księża.....
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy