Nowy numer 47/2020 Archiwum

Uwaga! Alpha powraca

Ten kurs rodzi przyjaźnie... i z Panem Bogiem, i uczestników między sobą.

Ruszają w najbliższy poniedziałek (23 października), ale na uczestników czekają jeszcze przez dwa kolejne poniedziałki (30 października i 6 listopada). Można do nich wcześniej napisać (alfaradom@gmail.com) lub zadzwonić (509 837 807). - Ale to nie jest konieczne. Można po prostu przyjść na spotkanie. Jedyny limit to wiek, tzw. okołostudencki, a więc 18-35 lat. Rozpoczynamy w poniedziałek o 19.00. Najpierw będzie wspólna kolacja, bo to doskonała okazja, by się poznać i porozmawiać, a zaznaczam, że kurs jest darmowy - mówi Klaudia Miśkiewicz. - Tym razem spotkamy się nie w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego, ale w klubie „Alchemia”. Klub mieści się na dole budynku Wydziału Ekonomicznego UTH - dodaje Dawid Jeżak. Oboje są koordynatorami tej odsłony kursu Alpha.

Czym jest ten kurs? Alpha trwa 10 tygodni. Nazwa nawiązuje do pierwszej litery alfabetu greckiego, a więc metaforycznie po prostu do początku. - Kurs Alpha pozwala poznać najważniejsze informacje o wierze, pomaga odkryć obecność Pana Boga w życiu. Przypomina, Kim jest każda z Osób Trójcy Świętej, pomaga, jak czytać Pismo Święte i jak się modlić. To wszystko fakty i prawdy, które powinniśmy wiedzieć, np. z katechezy, a które jakoś umknęły - wyjaśnia Klaudia. - W Alphie fajne jest to, że spotkania prowadzą ci, którzy taki kurs mają za sobą. Spotkaniom towarzyszy przyjazna atmosfera z okazją do rozmowy i dyskusji.

- Nie ma limitu miejsc. W poprzednich edycjach brało udział 50-60 osób. W połowie kursu organizujemy wyjazd weekendowy. Naszym ulubionym miejscem jest Dąbrówka koło Opoczna. Ośrodek rekolekcyjny, cisza, las, rzeka Czarna, fantastyczne miejsce. Tam spacerujemy, rozmawiamy, ale np. mamy także modlitwy wstawiennicze - zachęca Dawid.

Alphy w radomskim Duszpasterstwie Akademickim to już tradycja kilku lat. Ci, którzy mają te spotkania za sobą, są nadal obecni w życiu DA. Nawet jeśli są już daleko, i to dosłownie, bo mieszkają daleko od Radomia, często utrzymują żywy kontakt z ludźmi z DA. Niektórzy angażują się w AWJ - Akademicką Wspólnotę Jonasza. Wśród osób po radomskiej Alphie są także małżeństwa, które zaczęły się od zawarcia znajomości podczas kursu.

A znakiem, że Alpha wciąga, są sami koordynatorzy. Klaudia jest absolwentką biologii. Pracuje w laboratorium. W DA organizuje spotkania "Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy". Dawid uprawia futbol amerykański, jest sędzią piłkarskim i dziennikarzem w Radiu Radom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama