Nowy numer 48/2020 Archiwum

Po tym filmie chce się pomagać

"Resursa Obywatelska" w Radomiu zaprasza na dwa pokazy filmu "Outcast - Szare Anioły".

Twórcy obsypanych nagrodami filmów "The Human Experience" oraz "Child 31" zabierają widza na nieprzewidywalną, prawdziwą podróż po świecie. - Przeniesiemy się do więzienia w centralnej Ameryce, przejdziemy przez mroczne ulice w Londynie i w Nowym Jorku oraz odwiedzimy najniebezpieczniejsze dzielnice w Irlandii. Wejdź w ciemny świat, który może rozjaśnić tylko wiara w Boga. Poznaj świat szarych aniołów - zachęca Maciej Zwierzyński z Działu Promocji OKiSz "Resursa Obywatelska".

Tak o filmie na łamach "Gościa Niedzielnego" pisał niedawno Edward Kabiesz: "Ludzie z ulicy nazywają ich Szarymi Aniołami. Poszli śladami św. Franciszka. Uwierzyli, że »miłość może zmienić świat«. To mocny film. Takich dokumentów powstaje niewiele. Widz, przyzwyczajony do standardowych reportaży i filmów dokumentalnych dotyczących tematów związanych z religią, momentami będzie przecierać oczy ze zdumienia. To nie laurka czy pretensjonalna historia o dokonaniach zakonników ze Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy, ale głęboko osadzona w rzeczywistości i niestroniąca od wyrazistych scen, czasem nawet na granicy intymności, opowieść o działalności tytułowych Aniołów. - Trudno wyobrazić sobie większego świętego niż Franciszek z Asyżu. Pewnego razu zadałem sobie pytanie: »O co chodzi z tym gościem?« - mówi jeden z braci, który zanim wstąpił do zgromadzenia, szukał odpowiedzi na to pytanie. I wkrótce ją znalazł. - Święty Franciszek uwierzył, że miłość może zmienić świat".

Projekcje odbędą się w środę (8 listopada) o 12.00 i o 18.00. Rezerwacje dla grup powyżej 10 osób pod numerem telefonu: (48) 362 42 63.

Zwiastun filmu: https://youtu.be/LrhgUF4PoGw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama