Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nadzieja rozkwita na wiosnę

Ideą programu jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych.

Już po raz 5. w diecezji organizowana jest akcja Pola Nadziei. W ten sposób włączamy się w międzynarodową akcję, która ma nam przypominać o tych, którzy cierpią i oczekują opieki. Akcję rozpoczyna sadzenie cebulek żonkili. Podobnie jak w latach ubiegłych, sezon sadzenia rozpoczął się na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywieniowej na Wacynie. – To, co dziś robią wolontariusze, to symboliczny gest, ale bardzo piękny. To nadzieja zasadzona na jesień, która zakwita na wiosnę. To też radość, że przez dochód ze sprzedaży tych kwiatów – choć w małym stopniu, ale jednak – wesprze osoby chore – powiedziała Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska, opiekunka wolontariatu szkolnego przy ZSAiGŻ.

Na wiosnę, gdy kwiaty zakwitną, będą rozprowadzane przez wolontariuszy w Niedzielę Palmową przed kościołami. – Wszystkich cebulek, które zostały posadzone, jest około 10 tysięcy. Cieszymy się, że nasza akcja budzi coraz większe zainteresowanie. Dzięki niej jedynie w tym roku udało się zebrać ponad 30 tys. zł. Uzbierane w ciągu 4 lat pieniądze – ponad 73 tys. zł – pozwoliły na zakup łóżek rehabilitacyjnych, materaców, koncentratów tlenu czy chodzików – mówi Iwona Stępniewska, koordynator Pól Nadziei.

Akcji na Wacynie przypatrywał się również ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas. – Staramy się uwrażliwiać młodych ludzi szczególnie na potrzeby tych, którzy zmagają się z ciężką chorobą. A, niestety, chorych na nowotwory wciąż przybywa – powiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama