Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ponad 152 tysiące wypożyczeń

O północy 2 listopada operator Nextbike Polska wyłączy możliwość wypożyczania Radomskich Rowerów Miejskich. Wrócą na ulice miasta za 5 miesięcy, 1 kwietnia 2018 roku.

W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego zarejestrowanych jest ponad 12 tys. użytkowników. Program wystartował 1 kwietnia z 25 stacjami, na których można było wypożyczyć 250 rowerów, w tym też tandemy i rowery familijne. Później uruchomiono jeszcze 2 stacje przy E.Leclerc i "ITM Poland os. Południe", dzięki czemu liczba dostępnych dla radomian rowerów wzrosła do 270. Obie powstały dzięki zaangażowaniu prywatnych sponsorów.

Tegoroczny sezon kończy się w Radomiu rekordową liczbą ponad 152 tys. wypożyczeń. - To wielki sukces. Uruchamiając w tym roku system z prawdziwego zdarzenia w Radomiu, spodziewaliśmy się, że wypożyczeń będzie bardzo dużo. Rzeczywistość przerosła jednak nasze oczekiwania. Widać wyraźnie, że radomianie pokochali rowery. Cieszy też prorowerowa polityka władz miasta, które inwestują w infrastrukturę rowerową i aktywnie zabiegają o rozwój systemu, promując tę ideę wśród użytkowników i przedsiębiorców - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Jak podaje Nextbike Polska, najchętniej użytkownicy wypożyczali rowery w czerwcu - przez 30 dni z rowerów skorzystano 34 517 razy. Dzienny rekord padł jednak 19 maja - rowery wypożyczono aż 1822 razy. Średni czas wypożyczenia roweru wynosił 19 minut i 58 sekund.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia, przyznaje, że to był bardzo udany sezon. - Liczba wypożyczeń potwierdziła to, co radomianie jednoznacznie powiedzieli nam już podczas testów systemu roweru miejskiego, czyli że chcą takiej alternatywy dla jazdy samochodem lub autobusem. Bardzo się też cieszę, że zdobyliśmy dwóch pierwszych partnerów, którzy wspólnie z nami chcą rozwijać sieć wypożyczalni. Mam nadzieję, że za ich przykładem pójdą kolejni i otwierając następny sezon, będziemy mogli przedstawić radomianom jeszcze lepszą ofertę, czyli więcej wypożyczalni i więcej rowerów - powiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama