Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szkoła animatora w sercu oazy

Kopia Górka to dla oazowiczów szczególne miejsce. Tu mogli poczuć się jak u siebie w domu.

Centrum i sercem Ruchu Światło-Życie jest Kopia Górka, która znajduje się w Krościenku, miejscowości położonej nad Dunajcem. Tam działalność prowadził ks. Franciszek Blachnicki, założyciel oaz. Tam też kard. Karol Wojtyła zawierzył Ruch Niepokalanej.

I właśnie w tym miejscu odbyła się II Szkoła Animatora. - Krościenko przywitało nas bardzo ciepło i każdy z nas mógł się poczuć jak u siebie w domu. Modląc się nad grobem ks. Blachnickiego, powierzyliśmy wszystkich uczestników naszej radomskiej oazy. Dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje centrum całego Ruchu, które nie tylko jest miejscem historycznym, lecz stale tworzącym historię - mówi animatorka Weronika Filipowska.

Podczas pobytu na Kopiej Górce uczestnicy mieli spotkania w grupach, które odbywały się też w pokoju samego ks. Blachnickiego. - Podczas tych rekolekcji uświadomiliśmy sobie, że warto służyć, poświęcać się i wychodzić ze schematów tak, jak nasz założyciel. Pamiętaliśmy, aby podziękować za dzieło Ruchu, ponieważ bez niego nie byłoby nas i część być może nie miałaby możliwości poznania naszego jedynego Pana i Zbawiciela. W wielkim dziękczynieniu za sługę Bożego ks. Franciszka - chwała Panu! - dodaje Weronika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama