Nowy numer 49/2020 Archiwum

Trwa wymiana dachu

To bardzo duża inwestycja, bo łączna powierzchnia liczy niemal hektar.

Klerycy z wykładowcami i wychowawcami wyjadą do parafii dekanatów czarneckiego i żarnowskiego. W najbliższą niedzielę modlimy się o dobre powołania i ofiarami zbieranymi w całej diecezji wspieramy radomskie seminarium.

W związku z tym bp Henryk Tomasik wystosował specjalny komunikat.

"Czcigodni Księża, drodzy Siostry i Bracia!

Każde powołanie kapłańskie jest Bożym darem dla Kościoła powszechnego oraz dla Kościoła lokalnego, którym jest diecezja. Dziękujemy Panu Bogu za dar powołania 20 nowych alumnów, którzy 1 października rozpoczęli w radomskim seminarium przygotowanie do kapłaństwa. Społeczność seminaryjna liczy aktualnie 60 kleryków.

Dziękczynieniu składanemu Panu Bogu za dar każdego powołania towarzyszy także wdzięczność wobec ludzi. Dziękujemy rodzicom oraz duszpasterzom za troskę o powołania. Dziękujemy także wszystkim dobroczyńcom, którzy wspierają nasze seminarium modlitwą, owocami natury i darami materialnymi.

Z wdzięcznością wspominamy zaangażowanie i wysiłek całej diecezji przy budowie gmachu seminarium. Wielu z Was, drodzy Siostry i Bracia, uczestniczyło w tym dziele, przybywając na plac budowy z każdego zakątka diecezji, aby pracą własnych rąk tworzyć gmach naszego seminarium. Dzięki temu zaangażowaniu diecezja mogła przyjąć w seminaryjnym budynku Ojca Świętego Jana Pawła II, który 4 czerwca 1991 roku dokonał aktu poświęcenia seminarium.

Upływający czas ujawnił jednak potrzebę poważnego remontu seminaryjnego gmachu. Udało się w ostatnim czasie ocieplić ściany i położyć nową elewację. Bardzo dziękujemy Księżom i Wam, drodzy Siostry i Bracia, za wspaniałomyślność i złożone ofiary.

Konieczna okazała się także wymiana dachu. Prace przy jego wymianie już trwają dzięki wpłatom ze strony księży i parafii oraz dzięki zaangażowaniu instytucji kościelnych przy wsparciu środkami publicznymi. Dokończenie tej inwestycji będzie związane z czekającymi nas jeszcze poważnymi wydatkami. Jest to bowiem powierzchnia 9 500 metrów kwadratowych.

Już teraz dziękuję za życzliwe wsparcie tych prac ofiarami pieniężnymi składanymi na tacę w najbliższą niedzielę, 12 listopada. Proszę także o ofiary z parafii diecezji radomskiej, które księża proboszczowie mają przekazać na rzecz seminarium do 31 maja 2018 roku. Za każdy dar złożony w ramach niedzielnej kolekty składam Wam, drodzy Siostry i Bracia, serdeczne »Bóg zapłać«. Dziękuję także za indywidualne ofiary przekazywane na rzecz naszego seminarium.

Bardzo proszę Was, drodzy Siostry i Bracia, o modlitwę o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji naszego seminarium.

Biskup Henryk Tomasik"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama