Nowy numer 45/2018 Archiwum

Śpiewaliśmy radośnie i z całych sił

Spotkania patriotyczne przy parafii NSJ w Radomiu to już tradycja.

Wzorem lat ubiegłych, w rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada w domu parafialnym odbyło się spotkanie patriotyczne pod hasłem: „My chcemy Boga”. Rozpoczął je modlitwą proboszcz ks. kan. Roman Adamczyk. Następnie dr Marcin Kwiecień wygłosił wykład historyczny „Niepodległość Polski a rewolucja bolszewicka”, omawiając sprawę odzyskania przez Polskę niepodległości w kontekście wydarzeń w Europie w latach 1917-1918 .

  Marcin Kwiecień wygłosił okolicznościowy wykład
Barbara Głowacka
Ks. Sebastian Osiński wraz z chórem parafialnym przygotował teksty pieśni patriotycznych, które były wyświetlane na ekranie, a członkowie Akcji Katolickiej przygotowali i przedstawili komentarze do każdej z nich. - Pan Jarek, nasz organista, zapewnił oprawę muzyczną. Rozpoczęliśmy od pieśni „My chcemy Boga” i „Bogarodzicy”. Wyśpiewaliśmy wszystkie najpiękniejsze pieśni religijne i patriotyczne stosowne do tego dnia. Obecność chórzystów i tekst na ekranie sprawiły, że śpiewaliśmy radośnie i z całych sił - zapewnia Barbara Głowacka z Klubu Seniora działającego przy parafii.

  Oprawę muzyczna zapewnił organista
Barbara Głowacka

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy