Nowy numer 45/2018 Archiwum

Alumni opuścili seminarium

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego gościła w parafiach dekanatów żarnowskiego i czarneckiego.

W całej diecezji zbierane ofiary przeznaczone były na wsparcie prac remontowych w gmachu seminarium. Obecnie trwa remont dachu, a to bardzo duże wyzwanie ekonomiczne, bo jego łączna powierzchnia liczy niemal hektar.

Jest już zwyczajem, że seminarium dwa razy w roku – wiosną i jesienią – wyrusza do parafii, odwiedzając kolejne dekanaty. W ten sposób co kilka lat odwiedzane są wszystkie parafie diecezji, a wierni mogą spotkać się z alumnami. Towarzyszą im wykładowcy i wychowawcy. Alumni opowiadają o życiu w seminarium, spotykają się z różnymi grupami parafialnymi oraz zachęcają do wstępowania do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium.

Wspólnota radomskiego seminarium dziękuje wszystkim diecezjanom za wsparcie modlitewne i materialne.

W tej chwili w Radomiu do kapłaństwa przygotowuje się 60 alumnów. Gmach seminarium 4 czerwca 1991 r. poświęcił Jan Paweł II, który tego dnia odwiedził Radom. Budowa seminarium rozpoczęła się niemal 30 lat temu. Mimo że to stosunkowo niedawno, jednak gmach wymaga już pewnych prac remontowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy