Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Powiedzieli "tak" dla życia

Zebrali 7 tys. podpisów pod obywatelskim projektem "#ZatrzymajAborcję". Organizatorzy dziękują diecezjanom, którzy - składając podpis - jasno opowiedzieli się za życiem.

Akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem "#ZatrzymajAborcję" prowadzona jest do 15 listopada. Największa pula podpisów z diecezji radomskiej już została dostarczona do siedziby Fundacji "Życie i Rodzina" w Warszawie, która jest odpowiedzialna za koordynację procesu.

W diecezjalnej paczce znalazło się 7 tys. podpisów. - Wiele podmiotów, które zaangażowały się w akcję, zdecydowało się odesłać bądź dostarczyć karty indywidualnie, więc ostateczny wynik zbiórki w diecezji radomskiej poznamy na początku grudnia - mówi Michał Podlewski, diecezjalny koordynator akcji.

W zbieranie podpisów zaangażowali się m.in. członkowie Domowego Kościoła, diakonii działających w Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej, Rycerzy Kolumba, a także indywidualne osoby. - To wspaniałe, że w tak ogromnej różnorodności znów zjednoczyliśmy się wokół wspólnego celu, jakim jest troska o obronę życia, zwłaszcza dzieci podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność. Akcja była również okazją, żeby świadczyć o tym, że życie jest niepowtarzalnym darem od Boga i jednym z dotyków Jego miłości. Dziękujemy każdemu za poświęcony czas przy organizacji zbiórek, ale także tym, którzy - składając podpis - jasno opowiedzieli się za życiem - podsumowuje Michał.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma