Nowy numer 49/2020 Archiwum

Możesz pomóc bezdomnym

W kilku punktach Radomia prowadzona jest zbiórka odzieży. Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska” zaprasza na charytatywny spektakl "Dyzma raz jeszcze".

Bartłomiej Maślak, uczeń Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu, który jest również aktorem działającego w "Resursie" Teatru Poszukiwań, podobnie jak w roku ubiegłym wraz ze znajomymi prowadzi zbiórkę odzieży, by wesprzeć bezdomnych. - Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy nie są obojętni wobec drugiego człowieka. To nie jest tak, że każdy młody jest zły, siedzi przed komputerem i jest nieczuły wobec tego, co go otacza. Zbiórka promuje wśród młodych ludzi poczucie odpowiedzialności i empatii dla osób w trudnej sytuacji życiowej - mówi.

Potrzebne są buty zimowe, kurtki, swetry, kalesony, rękawiczki, czapki, polary, skarpetki, spodnie, ciepłe koszule oraz koce i kołdry. Zbiórki prowadzone są w Radomiu: w Radomskiej Szkole Rocka'a przy ul. Sienkiewicza 8, w sklepie Budowlaniec przy ul. Żwirki i Wigury 18, w sklepie MAXIMA - METALPLAST przy ul. Struga 6, w serwisie GSM przy ul. Wyścigowej 3 oraz w Grójcu w "Garmażeryjnych Rewolucjach" (al. Niepodległości 116). Zbiórka trwa do 1 grudnia.

- Ubiegłoroczna akcja wykazała, że łatwiej jest o odzież, a trudniej o obuwie zimowe. Dla osoby bezdomnej ciepłe obuwie jest niezbędne, by przetrwała zimę. Kiedy Bartek opowiadał o akcji, zastanawialiśmy się, co zrobić, żeby te buty bezdomnym zapewnić. Ponieważ byliśmy po kolejnym przedstawieniu "Dyzma raz jeszcze", w którym Bartek gra główną rolę, postanowiliśmy wystawić spektakl charytatywny, z którego dochód przeznaczymy na zakup obuwia dla bezdomnych - wyjaśnia Renata Metzger, dyrektor "Resursy".

Charytatywny spektakl "Dyzma raz jeszcze" zostanie wystawiony 8 grudnia o 19.00 w "Resursie Obywatelskiej". Bilet kosztuje 20 zł.

- Włączam się w tę akcję. Chcę pomóc Bartkowi. Spektakl już widziałam, ale z ogromną przyjemnością zobaczę go jeszcze raz. Zapraszam radomian do jego obejrzenia. Młodzież jest wspaniała, a Bartek, jako Dyzma, rewelacyjny. Kto jeszcze nie widział spektaklu, gorąco polecam - mówi Magdalena Lasota, członkini Komisji Kultury i Promocji.

Bartek z przyjaciółmi osobiście zawiozą wszystkie zebrane i zakupione rzeczy bezdomnym oraz podadzą ciepły posiłek, który zapewni Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu.

Więcej informacji na Facebooku "Świąteczna akcja dla osób bezdomnych Radom 2017".

Do "Resursy" na spektakl zapraszają Renata Metzger, Bartłomiej Maślak i Magdalena Lasota   Do "Resursy" na spektakl zapraszają Renata Metzger, Bartłomiej Maślak i Magdalena Lasota
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama