Nowy numer 48/2020 Archiwum

Co możemy zrobić dla młodych

Koncert, warsztaty muzyczne, Diecezjalne Dni Młodych, spotkania modlitewne. - Niezwykle ważna jest systematyczna formacja młodzieży - mówi bp Henryk Tomasik.

Księża odpowiedzialni za duszpasterstwo młodzieży w parafiach oraz przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji spotkali się w kurii z bp. Tomasikiem i ks. Mariuszem Wilkiem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży.

- Takie spotkania są okazją do dzielenia się doświadczeniami, ale także do wzajemnej inspiracji. Zawsze podczas nich jest podejmowany ważny temat. Dzisiaj chcemy już popatrzeć na perspektywę przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Panamie, ale także na wydarzenia diecezjalne związane z duszpasterstwem młodzieży. Niezwykle ważne jest czuwanie nad tym, aby był bardzo konkretny program duchowy dla młodzieży. Są ważne akcenty związane z różnymi wydarzeniami, ale niezwykle ważna jest systematyczna formacja młodzieży - mówi bp Tomasik.

Podczas spotkania omawiano przede wszystkim wyjazd młodych do Panamy i możliwości zdobywania pieniędzy, by jak najwięcej diecezjan uczestniczyło w spotkaniu z papieżem. Centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży będą odbywać się tam od 22 do 27 stycznia 2019 r. Dni w Diecezjach, które nasi diecezjanie spędzą w diecezji Chitré, trwać będą od 17 do 21 stycznia. Młodzi już przygotowują się duchowo do ŚDM. W Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu co miesiąc odbywają się spotkania temu służące. Najbliższe - 23 listopada o 19.30. Będzie Msza św. w intencji ŚDM i spotkanie formacyjne. Poprowadzą je ks. Michał Michnicki wraz z młodzieżą z parafii pw. św. Łukasza. - Z początkiem grudnia wystartują diecezjalne zapisy. Musimy zrobić wewnętrzną rejestrację. Nie można się do Panamy zapisać inaczej niż przez diecezję - wyjaśnia ks. Wilk.

„Rok przed ŚDM” - taki tytuł będzie nosił koncert i spotkanie modlitewne, które odbędzie się 24 lutego w hali MOSiR w Radomiu. Wystąpi zespół niemaGotu.

Duszpasterstwo Młodzieży i diakonia muzyczna Ruchu Światło-Życie organizują w przyszłym roku - od 12 do 14 stycznia - warsztaty muzyczne. - Wracamy do czegoś, co już było w diecezji organizowane, a efekty tych szkoleń mogliśmy usłyszeć przy okazji Apelu Młodych. To jest początek ferii. Zapraszamy parafialne schole i zespoły. Warsztaty poprowadzi Tamara Kasprzyk-Przybysz, dyrygent koncertu w Rzeszowie i wokalistka Deus Meus - zachęca do udziału w warsztatach ks. Wilk. Zajęcia zakończą się Wieczorem Uwielbienia w parafii Chrystusa Króla.

Duszpasterze mają też nowy pomysł. Od 15 do 17 czerwca 2018 r. chcą zorganizować Diecezjalne Dni Młodych z noclegami pod namiotami, z konferencjami, modlitwą. Chodzi przede wszystkim o integrację młodych diecezjan.

- Takie spotkania są potrzebne, bo wspólnie możemy zastanowić się, co możemy jeszcze zrobić dla młodych ludzi. Chcemy, żeby takie spotkania były cykliczne, by było więcej zaangażowanych osób i instytucji w duszpasterstwo młodzieży - mówi ks. Mariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama