Nowy numer 48/2020 Archiwum

Narodziny - jakie są, jakie bywają, jakie mogą być?

Już jutro kolejne "Macierzanki", czyli spotkania dla młodych mam z małymi dziećmi.

- Zapraszam razem z dziećmi, pamiętajcie o przekąskach i zabawkach. Niech każda mama czuje się zaproszona. Do zobaczenia. Zapraszam też do wypełnienia ankiety na stronie fb grupy „Macierzanki Radom” - mówi Olga Jabłońska, pomysłodawczyni i organizatorka spotkań „Macierzanki” w Radomiu.

Spotkanie odbędzie się 17 listopada o 16.00 w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w sali Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej. Pierwszym punktem spotkania jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Gościem tego wydarzenia będzie Ewa Nitecka - żona, matka i babcia 14 wnucząt. Studiowała fizykę na UW oraz na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Pani Ewa z grupą rodziców zorganizowała Stowarzyszenie na Rzecz Naturalnego Rodzenia i Karmienia, które zainicjowało zmiany w opiece okołoporodowej w Polsce, organizując i prowadząc grupy wsparcia dla matek karmiących. Prowadzi również audycję „Rodzinnie” w Radiu Wnet. Pomaga w przygotowaniu do porodu, towarzyszy podczas i wspiera po porodzie. Współautorka książek „Poród naturalny” pod red. W. Fijałkowskiego oraz „Miłość od poczęcia”.

Organizatorzy zapraszają szczególnie mamy, które noszą swój skarb pod sercem, które niedawno urodziły, ale również wszystkie inne, bo przecież temat porodu jest dla wszystkich szczególnie ważny. Warto poznać trochę inne spojrzenie na poród niż to, które otrzymujemy w szpitalu.

Temat spotkania to: „Narodziny - jakie są, jakie bywają, jakie mogą być”. Poruszone będą różne wątki dotyczące tego tematu:

- Co dzieje się w okresie porodowym z rodzącym się dzieckiem i jej/jego rodzicami?
- Relacje ze służbą zdrowia
- Szczepienia
- Jak urodzić, śpiewając i tańcząc - nie ma obowiązku - jest możliwość
- Duchowy wymiar narodzin
- Trauma porodu - jak sobie z nią poradzić?
- Poród - między traumą a ekstazą
- Poród naturalny czy cc?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama